WordPress Reklam Ekleme Eklentisi – Easy Google AdSense

0
91

WordPress kullanıcıları için yararlı olabilecek eklentileri sunmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi bir web sitesini ayakta tutan en önemli unsurlardan biri, web sitesine yerleştirilen reklamların varlığıdır. Kimi kullanıcılar reklamları yerleştirme esnasında birtakım sorunlar yaşadıklarını, yerleştirme konusunda hatalarının olduğunu ifade ederler.

Bunun yaşanmasının en büyük nedenlerinden biri eklentilerin İngilizce olarak sunulmasından kaynaklanmaktadır. Kimi eklentiler Türkçe dil desteği sunarken, kimisi ise bu desteği sunmamaktadır. Hal böyle olunca yerleşim konusunda da sorunlar olabilmektedir.

Sizlere bugünkü yazımızda tanıtacağımız eklenti sayesinde bu karışıklığı giderecek, kolayca sitenize reklamlar ekleyebileceksiniz. Sitenizde yayınlamasını istediğiniz otomatik reklamları tek tıkla gösterime açabileceksiniz. Dilerseniz siz WordPress kullanıcıları için faydalı olabilecek eklentinin tanıtımına ve nasıl kullanabileceğinizi anlattığımız bölüme geçelim.

Easy Google AdSense İle Reklamlarınız Anında Yayınlansın

Evet başlıkta da ifade ettiğimiz gibi kullanacağımız eklentinin adı Easy Google AdSense’dir. Eklentiyi sitenize yüklemek için öncelikle WordPress admin panelinizin sol kısmındaki menüde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle kısımlarını takip ederek Eklenti Arama sayfasına geleceksiniz. Burada arama çubuğuna Easy Google AdSense ( küçük harflerle de yazabilirsiniz ) yazdıktan sonra taramayı yapınız. Karşınıza aşağıda kutucuk içerisinde belirttiğimiz gibi bir eklenti çıkacak. Eklentiyi Hemen Yükle diyerek etkinleştirme moduna alalım.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra admin panelinizin sol kısmındaki menüde yer alan Ayarlar sekmesinden Easy Google AdSense eklentisini bulun ve üzerine tıklayınız. Sizi otomatik olarak ayarlar kısmına yönlendirecektir. Aşağıdaki sayfada bulunan Publisher ID kısmına AdSense tarafından size verilen Yayıncı Kimlik Numarasını gireceksiniz.

Ardından sitenizde otomatik olarak reklamların yayınlanmasını istiyorsanız AdSense hesabınızda sol menüde yer alan Reklamlar > Otomatik Reklamlar yolunu takip ederek Otomatik Reklamlar adında kendinize yeni bir URL Grubu tanımlayın. Aşağıdaki görselde yer aldığı gibi reklam seçeneklerinden kendinize en uygunlarını tanımlayarak reklam biriminizi oluşturun. Daha önce Easy Google AdSense eklentisine eklemiş olduğunuz Publisher ID sayesinde sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlayacaktır.

Size yardımcı olması açısından anlattıklarımızı kısa bir video paylaşalım.

Bir başka yazımızda buluşmak dileğiyle hoşçakalın. Bu paylaşımın sizler için yararlı olduğunu düşünüyorsanız , puanlama çizelgesinden yazımızı puanlayabilir, desteğinizi sunabilirsiniz. Ayrıca sitemizden daha fazla yararlanmak istiyorsanız sitemize abone olmayı unutmayın.LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here