WordPress İçin En İyi Seo Eklentileri

0
124

WordPress Seo eklentileri ile sitenize daha fazla trafik çekmek istemez misiniz ? Merhaba arkadaşlar bu makalemizde WP kullanıcıları için yaygın olarak kullanılan SEO eklentilerini ele alacağız.

WordPress İçin SEO Eklentilerini Niçin Kullanırız ?

Bir web sitesinin genel hedefi nedir ? İstenilen başarıyı yakalayarak Google’da üst sıralara çıkması değil midir ? İşte genel olarak SEO eklentileri de bir web sitesinin bu hedefini gerçekleştirmesi için çıkmış olduğu bu yolda en büyük destek sağlayan etkendir.

Web sitenizin başlangıç aşamasından geldiğiniz noktaya kadar doğru bir şekilde yapılandırılması , web sitenizin Google vb. arama motorlarında üst sıralara taşınmanızı sağlar. Üst sıralara taşınmanızı sağlayan etkenlerden biri de işte birazdan bahsedeceğimiz bu SEO eklentileridir.

Kurallarına göre bir makale nasıl yazılır, arama motorlarında yükselebilmek için neler yapılmalı? Doğru anahtar kelime kullanma nasıl olmalı? Vb. gibi soruların cevaplarına bu SEO eklentileri sayesinde ulaşırız. Bunların doğru kullanımı da arama motorlarında web sitenizin yükselmesini bir diğer ifade ile de daha fazla trafik çekmesini sağlamaktadır.

WordPress İçin Seo Eklentisi Nasıl Kullanılır?

WordPress tabanlı web sitenizde SEO eklentilerini kullanmak için öncelikle WordPress admin panelinize giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sol kısımda yer alan Eklentiler > Yeni Ekle menüsünden karşınıza çıkan eklenti arama kutucuğuna aşağıdaki eklentilerden herhangi birini yazarak , aratabilir, çıkan eklentiyi Hemen Yükle diyerek aktif hale getirebilirsiniz.

Yoast SEO

WordPress için en fazla kullanılan SEO uygulamalarından biri Yoast SEO eklentisidir. Yoast SEO 5+ milyon etkin kurulum ile diğer SEO uygulamalarının önüne geçmiştir. Arama motorlarının web site kullanıcılarından istediği şekliyle makale hazırlamalarını sağlar. Google vb arama motorlarında üst sıralara yükselebilmek için doğru SEO uygulamalarını kullanmanız gerekmektedir. Yoast SEO işte bir makalede neler olması gerektiğini bir başka ifadeyle Google vb. arama motorlarında sizleri üst sıralara çıkaracak olan doğru ve kullanışlı bir makalenin yazımını gösterir.

All in One SEO Pack

WordPress sitenizi SEO için optimize etmek istiyorsanız kullanacağınız bir diğer SEO uygulaması ise All in One SEO Pack eklentisidir. Yoast SEO eklentisinden sonra en fazla kullanılan ikinci SEO eklentisidir. 2+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

All in One SEO Pack tarafından kullanıcılara XML Site Haritası desteği , Resim SEO’nuzu geliştirmek için Google ve Bing’e gönderilen Resim XML Site Haritası, Google AMP desteği (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), Google Analytics desteği gibi birtakım destekler sunulmaktadır.

WordPress SEO Eklentisi – Rank Math

Web sitenizin SEO ayarlarını iyileştirmek ve web sitenize daha fazla trafik çekmek için ihtiyaç duyacağınız bir diğer SEO eklentisi de Rank Math eklentisidir. Rank Math, birçok SEO aracının özelliklerini birleştiren son dönemlerin yıldızı parlayan güncel bir SEO eklentisidir. 80.000+ etkin kurulum
ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Google XML Sitemap

Bu eklenti, sitenin site haritalarını kullanarak sitenizi daha iyi indekslemesini sağlamaya yardımcı olarak arama motorunun SEO’yu iyileştirmesini sağlar. SEO’yu büyük ölçüde geliştirmek için bu eklentiyi kullanarak, Google, Bing, Yahoo ve Ask.com gibi arama motorlarının sitenizi daha iyi dizine eklemesine yardımcı olabilirsiniz.

Site haritanız sayesinde, tarayıcıların sitenizin yapısını tam olarak görmesi ve daha verimli bir şekilde alması çok daha kolaydır. Eklenti, özel URL’lerin yanı sıra her türlü WordPress sayfasını da destekler. Ek olarak, yeni içerikle ilgili bir yayın oluşturduğunuzda tüm ana arama motorlarına bildirir.

SEOPress

SEOPress, WordPress için basit, hızlı ve güçlü bir SEO eklentisidir. SEOPress, SEO’nuzu optimize etmek, trafiğinizi artırmak, sosyal paylaşımlarınızı geliştirmek, özel HTML ve XML Site Haritaları oluşturmak, Google Yapısal veri türleri eklemek, yönlendirmeleri 301 ile yönetmek ve çok daha fazlasını bu eklenti ile gerçekleştirebilirsiniz.

Squirrly SEO

Squirrly SEO eklentisi arama motorları için doğru makaleyi oluşturmanız için sizlere birtakım ipucu desteği sağlar. Böylelikle arama motorlarında işe yarar makaleler sayesinde bir adım öne geçmenize yardımcı olur.

Premium SEO Pack

Premium SEO Pack eklentisi diğer SEO uygulamaları gibi Google vb. arama motorlarında iyi bir yere gelmeniz için sizlere belirli ipuçları ve yollar sunar. Sizlerde bu ipuçları sayesinde web sitenizi iyi konumlara taşıyabilme şansına sahip olursunuz. 10.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Schema – All In One Schema Rich Snippets

All In One Schema Rich Snippets eklentisi ile arama motorlarında göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Temel olarak, Google, Yahoo, Bing ve bazen de Facebook Haber akışındaki arama sonuçlarında kullanıcılara sayfanızın kısa bir özetini sunar. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Kullanıcılar bağlantınızı Facebook’ta paylaştığında Facebook’un doğru bilgileri göstermesine yardımcı olur . Ayrıca web sitenizin TO’sunu etkili bir şekilde artırır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here