WordPress Derecelendirme (Puanlama) Eklentileri

0
196

WordPress derecelendirme eklentilerini, web sitenizde yer alan yazılarda veya sayfalarda etkin bir şekilde kullanmanız halinde , Google’da yer alan sıralamanızı üst sıralara taşıyabilirsiniz.

WordPress Derecelendirme Eklentileri Ne İşe Yarar?

Web sitenizde yer alan ürün,hizmetler, inceleme yazıları veya makaleniz hakkında kullanıcılar tarafından değerlendirilmesini sağlamak için, derecelendirme eklentilerini kullanabilirsiniz. Bu yolla olumlu veya olumsuz geri dönüşleri değerlendirebilirsiniz. Böylece var olan eksikliklerinizi gidererek kullanıcılara daha kullanılabilir veya okunabilir ürünler sunarsınız.

Derecelendirme Eklentileri SEO Açısından Avantaj Sağlar Mı?

Derecelendirme eklentileri SEO ve kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Kullanıcı tarafından oylanan içerikleriniz Google tarafından da görüldüğü taktirde üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Bu da SEO açısından web sitenizin popülerliğini artıracaktır.

Ücretsiz WordPress Derecelendirme Eklentileri

WP-PostRatings Eklentisi

Popüler derecelendirme (puanlama) eklentilerinden biri olan WP-PostRatings , Seo ve kullanıcı dostudur. Basit ve sade arayüzü sayesinde dakikalar içerisinde web sitenizde etkin hale getirebilirsiniz.

Dilerseniz başlıktan önce, sonra veya makalenin en alt kısmında bu eklentiyi etkin hale getirebilirsiniz. Eklenti sayesinde kullanıcıların yazılarınız hakkında neler düşündüklerini öğrenebilirsiniz.

Yazılarınıza verilen oylar sayesinde Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu eklentiyi , 100.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tercih etmiştir.

WP-PostRatings Eklentisinin Detaylı Kurulumu İçin Tıklayınız.

Bu eklenti, paylaşmış olduğunuz içeriklere kullanıcıların o yazıyla ilgili bir görüş belirtmesini ve puan vermesini sağlar. Eklenti Google Rich Snippet’lerini destekler. Derecelendirmelerin nerede gösterileceğini seçebilirsiniz. Ana sayfada, arşivlerde, yayınlarda, sayfalarda gösterebilirsiniz. Derecelendirmeler Google arama sonuçlarında gösterilecek. Eklenti 90.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir. All In One Schema Rich Snippets

All In One Schema Rich Snippets ile arama motorlarında göz alıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. İnceleme,Yemek Tarifleri, Makale, Ürünler, Hizmetler vb. uygulamalarınızda kullanıcıların sizi değerlendirmesinde kolaylık sağlar. 90.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WP Product Review Lite

Bu inceleme eklentisi, kullanıcılarınızla gelişmiş yorumlar sayesinde etkileşime geçebilmenize olanak sağlıyor, incelemelerinizi daha okunur bir hale getiriyor ve yazılarınıza satın al tuşu ekleyerek para kazanmanızı sağlıyor.

Eklentiyi yükledikten sonra yönetim panelinde bir yazı düzenleme ekranına gidin. Orada “Bu bir inceleme yazısı mı?” kutusunu göreceksiniz. Bu kutuyu işaretlediğinizde inceleme detaylarını girebilirsiniz. Bu detaylar da yazı sayfanızda görüntülenir.

WP Product Review şu özellikleri barındırır:

En iyi ürünler inceleme bileşeni oluşturmanıza imkan tanır.

Yazılara indirme tuşu ekleyebilirsiniz.

Makalelerinizin sonuna harika bir toparlama bileşeni ekler.

WordPress yorumlarına belirli kullanıcı inceleme seçenekleri eklemenizi sağlar.

Eklentiyi hem ücretli hemde ücretsiz versiyonuyla kullanabilirsiniz. 50.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Yasr – Yet Another Stars Rating

Web sitenizde kullanıcı deneyimini geliştirmek, markanıza aşinalık ve bağlılığı sağlamak ve etkinliğinizin görünürlüğünü artırmak için bu tarz bir yıldız (puanlama) eklentisini kullanmanız sizler için fayda sağlayacaktır.

Yasr – Yet Another Stars Rating, web site hızınızı etkilemeden, SEO dostu olarak bilinen ve sitenizde yer alan yayınlara, sayfalara ve CPT’ye referansları eklemenin güçlü bir yoludur.

Çoklu oylama tercihleri ile tam bir kullanıcı dostu olarak gösterilen eklenti ücretli ve ücretsiz versiyonlarıyla kullanılabilecek bir puanlama eklentisidir. 20.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here