WordPress Çoklu Dil Eklentileri

0
83

Bir web siteniz var ve bu web sitenizle dünyaya mı açılmak istiyorsunuz ? Muhtemelen cevabınız evet olduğu için bu yazımızı şuan okuyor olmalısınız . Elinizde WordPress tabanlı bir site var ve siz globalleşebilmek, diğer kıtalara da sesinizi duyurabilmek veya ürünlerinizi, postlarınızı diğer insanlarla da paylaşmak adına , sitenize çok dilli bir eklenti kurmak niyetindeyseniz eğer buyurun bu yazımızda sizlere yardımcı olalım.

Nasıl kuracağım, nasıl yapacağım diye endişelenmeyin.

WordPress tabanlı sitelerinizde çok dilli hizmet vermek sanılanın aksine zor değil, dakikalar içerisinde aktif hale getirebileceğiniz kolay bir işlemdir. Bu yazımızda WordPress kullanıcıları tarafından en çok kullanılan ve etkinleştirilen çoklu dil eklentilerini sizlere sunduk. Eklentilerle ilgili genel açıklamaları eklentilerle birlikte vermeye çalıştık.

Eklentiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eklentileri kurmadan evvel , burada paylaştığımız eklentilerin özelliklerini iyi inceleyin. Daha sonra hangi eklentinin gerçekten sizler için daha kullanışlı olduğunu seçin.

Web sitenize entegre etmiş olduğunuz temalar gerçekten çoklu dil seçeneklerini destekliyor mu veya en azından eklentileri yüklediğinizde eklentiler sitenizde çalışacak mı ? Bu gibi soruları cevaplandırın. Temanızın dosya açıklamalarına bakarak bu sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Hangi eklenti veya eklentiler daha güvenilir sonuçlar vermekte, eklentiler arasında manuel veya otomatik olarak çeviri yapan eklentiler hangisi ? bu gibi detayları inceledikten sonra eklentileri sitenizde etkinleştirme yoluna gidin.

WordPress Popüler Çoklu Dil Eklentileri

Polylang

Polylang, iki dilli veya çok dilli bir WordPress sitesi oluşturmanıza olanak sağlar. Bir gönderinin varsayılan dilde olsun veya olmasın çevirisi isteğe bağlıdır. Eklenti 500.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.Eklenti Özellikleri

İstediğiniz kadar dil kullanabilirsiniz. RTL dil komut dosyaları desteklenir. WordPress dil paketleri otomatik olarak indirilir ve güncellenir.

Mesajları, sayfaları, medyaları, kategorileri, posta etiketlerini, menüleri, widget’ları rahatlıkla çevirebilirsiniz.

Özel yazı tipleri, özel taksonomiler, yapışkan yazı ve yazı biçimleri, RSS yayınları ve tüm varsayılan WordPress widget’ları destekler.

Dil, içerik veya url’deki dil kodu ile ayarlanır veya dil başına farklı bir alt etki alanı veya etki alanı kullanabilirsiniz.

Kategoriler, posta etiketleri ve diğer bazı metaslar, yeni bir yazı veya sayfa çevirisi eklerken otomatik olarak kopyalanır.

Polylang Eklentisini İndir

GTranslate

GTranslate eklentisi, WordPress tabanlı sitenizi Google gücü ile çevirmek ve çok dilli hale getirmek için Google otomatik çeviri hizmetini kullanır . 103 mevcut dil sayesinde siteniz internet kullanıcılarının % 99 tarafından kullanılabilmektedir.

Başarılı bir şekilde SEO uyumlu çeviri sağlayan Gtranslate eklentisi diğer eklentiler gibi ücretli ve ücretsiz sürümleriyle hizmet vermektedir. Eklenti 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Ücretsiz Sürüm Özellikleri

Ücretsiz Google otomatik makine çevirisi

“Daha iyi çeviri öner” açılır penceresini gizleme

Google Analytics entegrasyonu

Yazı, kategori, etiket ve sayfaların anında çevrilmesi

Menüdeki bayraklı dil çubuğu

Çok dilli arayüz seçeneği

Ücretli Sürüm Özellikleri

Çok Dilli SEO – Arama motoru dizin oluşturmayı etkinleştirme

Trafiği ve AdSense gelirini artırma özelliğiü

Yoast SEO uyumlu

WooCommerce uyumlu

AMP çeviri (Hızlandırılmış Mobil Sayfa çevirisi) vb. artı özellikler sağlar.Gtranslate Eklentisini İndir

Translate WordPress 

Translate WordPress Eklentisi, Gtranslate eklentisinin bir parçası olarak kullanılmaktadır. Yukarıda Gtranslate için saydığımız tüm özellikler Translate WordPress eklentisi içinde geçerlidir. İki eklentiden birini aktif etmeniz size aynı işlemleri yapmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle dilediğiniz eklentiyi sitenizde aktif hale getirebilirsiniz. Eklenti 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Translate WordPress Eklentisini İndir

TranslatePress

TranslatePress, herkesin kullanabileceği bir WordPress çeviri eklentisidir . Kısa kodlardan, formlardan ve sayfa oluşturuculardan elde edilen çıktılar da dahil olmak üzere tüm sayfayı bir kerede kolayca çevirmenize olanak sağlar. TranslatePress İki dilli veya çok dilli bir site oluşturmanın en hızlı yolunu size sağlar. Eklenti 60.000+ etkin kurulumla WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

TranslatePress Çeviri Özellikleri

Tüm web sitesi içeriğinizi doğrudan kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzünde (gerçek zamanlı olarak görüntülenen çeviri) çevrilmesini sağlar.

Tüm tema ve eklentilerle tam uyumluluk gösterir.

Hem manuel hem de otomatik çeviri desteği (Google Translate üzerinden) sağlar.

Eklenti sitenizdeki dizeleri çevirmek için Google Çeviri API’sini kullanır. Bu özellik tercihlerinize göre etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

TranslatePress Eklentisini İndir

Weglot Translate

Weglot Translate, tüm içeriğinizi istedğiniz herhangi bir dile çevirir ve çevirilerinizin en yüksek kalitede olmasını sağlamak için çevirileri düzenlemek veya profesyonel çevirmenlere dış kaynak sağlamak için tek duraklı bir kontrol paneli sunar. Weglot Translate ile sitenizi hiçbir şeyi kodlamadan birkaç dakika içinde çok dilli bir web sitesine çevirebilirsiniz.

 

Weglot Translate SEO ile uyumludur. Ayrıca, Weglot Translate, çok dilli web siteleri için Google’ın en iyi uygulamalarını izleyerek tüm çevrilen web sayfalarını temiz kaynak koduyla sunar. Weglot Translate e-ticaret (WooCommerce) şirketleri, kurumsal web siteleri, mobil uygulama açılış sayfaları, bloglar ve daha fazlası tarafından güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.

Weglot Translate ücretsiz mi?

Weglot Translate, tek bir çeviri dili olan küçük web siteleri (2000 kelimenin altında) için ücretsizdir. Ücretsiz ve ücretli sürümleriyle hizmet vermektedir. Eklenti 20.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Weglot Eklentisini İndir

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here