Web sitenize ücretsiz trafik ve ziyaret almanın en iyi 8 yolu

0
92

 Nasıl ücretsiz trafik alabilirim ??? Satış ortağı tekliflerimi nasıl tanıtabilirim ??? Adsense’den kar elde etmek için siteme nasıl ziyaretler getirebilirim? Reklamları kullanmak için param yok, peki Shopify mağazama nasıl trafik çekebilirim ???

Bu soruları soranlardan biriyseniz … doğru yerdesiniz, bu kılavuzda sitenize ücretsiz ve en iyi kaynaklardan trafik çekmenin en etkili yollarını öğreneceksiniz.

İnternetten para kazanmanın birçok yolu vardır ve belki de bu yöntemlerin en iyisi bağlı kuruluş pazarlaması, drop shipping ve AdSense Arbitrajdır, çünkü bunlardan yalnızca biri size ayda 1000 $ ‘dan fazla kazandırabilir.

Belki de bu 1000 dolar hayatınızı alt üst edecek ve istediğiniz her şeyi elde etmenizi sağlayacaktır ya da belki de servetinizi inşa etmek ve her zaman hayalini kurduğunuz finansal bağımsızlığı elde etmek için bir mihenk taşıdır.

Sanırım bu nedenle projenize başlamak için bu yollardan birini seçtiniz, ancak gerçekler karşısında şok oluyorsunuz ve hayalleriniz trafikte paramparça olabilir, çünkü birçoğu hayallerini terk etti ve internette çalışmayı bıraktı. .

Bir site oluşturmadan sitenize veya mağazanıza trafik çekmek veya hatta bağlı kuruluş tekliflerini tanıtmak sandığınız kadar zor değildir, ancak en zor şey, siz ondan dönüşüm alana kadar bu trafiğin hedeflenmesini sağlamaktır.

Yeni başlayanların çoğu, tanıtım yapmak için Facebook gruplarına veya Instagram hesaplarına güveniyor, ancak çoğu bağlı kuruluş pazarlamasından veya drop shipping’ten herhangi bir satış veya kar elde etmiyor … Bunun nedeni, bu platformları doğru bir şekilde kullanmamalarıdır.

Bunlardan biriyseniz, emin olmanızı istiyorum, o zaman bu ücretsiz trafik kılavuzu sadece en iyi kaynakları tanımakla kalmayacak, aynı zamanda her kaynaktan adım adım trafik almanın ideal yolunu da öğreneceksiniz.

İşte bu yüzden lezzetli sıcak içeceğinizi getirin ☕️ Bu kılavuzdaki her kelimeyi büyük bir dikkatle okuyun ve size önemli bir şeyin sonunda soracağım, eğer onu uygularsanız size çok yardımcı olacaktır.

1- Facebook’tan sitenize ücretsiz ziyaretler edinme

Facebook, insanların şu anda günlük olarak en çok kullandığı sitelerden biridir ve dünyadaki kullanıcı sayısı ve her yaştan, gruptan ve milletten kullanıcı sayısı sürekli artmaktadır.

Yeni başlayanların çoğu, Facebook’u çeşitli Facebook grupları aracılığıyla kötü bir şekilde tanıtarak veya Facebook’un en güçlü özellikleri olan Messenger’a güvenmeyerek tamamen yanlış bir şekilde kullanıyor.

Aşağıdaki noktalarda sizlere Facebook’u web siteniz olsun ya da olmasın, ücretsiz trafik almanın en iyi yollarından bahsedeceğim ve bu yöntemlerin tüm kar yöntemlerine uygun olduğunu da göreceksiniz. daha önce bahsettiğimiz internetten.

Facebook Sayfalarını doğru kullanın

100.000 takipçiyi aşan büyük bir sayfanız yoksa ve insanların Facebook’ta sürekli aradığı güçlü bir markanız yoksa, Facebook sayfalarının şu anda gerçek bir değeri yoktur.

Birçok kaynağa göre, Facebook sayfaları için Organik Erişim% 6’yı geçmez, yani sayfa takipçilerinizin% 94’ü yeni gönderilerinize ulaşmaz.

Bu nedenle, Facebook sayfasının kullanımları aşağıdakilerle sınırlıdır:

Marka oluşturma, bir hizmet verirseniz veya kendi ürününüzü satarsanız, müşterilerinizin sizinle iletişim kurması için bir Facebook sayfası gereklidir.

Bir Facebook pikseli yüklemek ve daha sonra bütçeniz olduğunda reklamlarla hedeflemek için bir kitle oluşturmak için bir Facebook sayfası kullanmak, bu nedenle bir web siteniz veya çevrimiçi mağazanız olduğu sürece bu çok önemlidir.

Hedeflediğiniz kişilerin verilerini toplamak için Messenger Bot’u yüklemek için sayfayı kullanın (bu yöntem, sunduğunuz şeyle ilgilenen kişilerin hesaplarını toplamanıza ve ardından onlara, tıpkı e-postada olduğu gibi, Messenger aracılığıyla ücretsiz olarak teklifler ve haberler göndermenize olanak tanır. pazarlama)

Facebook gruplarını doğru kullanın

Facebook grup pazarlamasına güvenenlerin çoğu bunu tamamen yanlış yapıyor, tek yaptıkları farklı gruplara bazı bağlantılar koymak ve bununla bitiyor.

Facebook gruplarından trafik almak en zahmetsiz yöntemdir, ancak yeni başlayanlar için mükemmel bir yoldur çünkü yalnızca zamana ihtiyaç duyar ve ardından aşağıdaki adımları izleyin.

1- Profilinizi geliştirin

İster kişisel profilinizi ister pazarlama için ayrı bir profil kullanın, insanların size daha hızlı güvenebilmesi için kişisel bir resim yerleştirerek profilinizi geliştirmelisiniz.

Ardından, varsa sitenize veya çevrimiçi mağazanıza giden bağlantıların yer alacağı Kapak resmini kullanın ve en son gönderiniz her zaman tanıtımını yaptığınız alan veya niş ile ilgili olmalıdır.

 2- Uygun nişi seçin

Kar için hangi yönteme güvenirseniz güvenin, başarıya ulaşmak için odaklanacağınız alanı belirlemelisiniz,

 3- Facebook gruplarını doğru şekilde arayın

Nişinizde Facebook grupları ararken kendinizi sınırlamayın, örneğin fitness alanında çalışıyorsanız, yalnızca fitness ve vücut geliştirme gruplarına güvenmeyin.

Biraz kutunun dışında düşünün ve aşağıdaki şekillerde arama yapın:

Alanınızdaki popüler uygulamaları ve oyunları arayın, tanıtmak için kullanabileceğiniz özel sayfalar ve gruplar bulacaksınız.

Alanınızdaki popüler siteler için Facebook grupları bulun

Alanınızda YouTube’da etkileyicileri ve kanal sahiplerini bulun

Hedef kitlenizin dahil olabileceği herhangi bir kitleyi arayın (örneğin, kadınlar ve kızlar için kıyafet ve modayı tanıtıyorsanız, neden gelin grupları, yemek grupları aramıyorsunuz … hepsi hedef kitlenizin bulunduğu gruplardır)

Artık güvenebileceğiniz, arama yapmaktan yorulmayacağınız, arama yapmak için belirli bir zaman ayırabileceğiniz ve bağlı olduğunuz grupların listesini kademeli olarak artırabileceğiniz iyi bir grup listesine sahipsiniz.

Güveneceğiniz grupların aktif olduğundan emin olmalısınız, bu da sürekli olarak yeni gönderiler, yorumlar ve her gönderiyle etkileşim olduğu anlamına gelir, böylece zaman kaybetmezsiniz.

4- Facebook gruplarını doğru şekilde tanıtın.

Satış ortağı tekliflerini veya ürünlerinizi doğrudan tanıtmak için asla içerik yayınlamayın, “Buraya tıklayın ve harika teklifler bulacaksınız – Buradan kilo verme sırlarını keşfedin – Yeni ürünlerimde% 50 indirim – Tüm yeni şeyleri öğrenmek için sitemi ziyaret edin. “

Bunların hepsi promosyon yapmanın tamamen yanlış yollarıdır, Facebook’taki insanlar sizi ve sunduklarını hiç umursamazlar, sadece onların çıkarlarını önemserler ve çoğu iyi grup, yalnızca kendinizi tanıtmaya güvenirseniz yasağınızı güçlendirir.

Yardım sağlamadığınız sürece siteniz veya mağazanız hakkında hiçbir şeyden bahsetmeden, alanınızda fayda sağlamalı, kullanıcılarla etkileşime girmeli, onlara ücretsiz tavsiye ve bilgi sağlamalısınız.

Örneğin, sağlık ve zindelik alanında bağlı kuruluş tekliflerini tanıtıyorsanız ve grup üyelerinden biri uzman olduğunuz belirli bir konuyu sorarsa, ona tavsiye ve bilgi verir ve sorunuza devam ederse verebilirsiniz. ona yardımcı olmak için sitenizdeki bir makalenin bağlantısı.

Ayrıca, üyelerin çoğu etkileşimli bir kişi olduğunuzu gördüklerinde profilinize tıklar ve daha sonra sitenize veya tanıttığınız ürünlere giden bağlantıları bulur ve doğal olarak trafik alırsınız.

 5- Grup yöneticileriyle işbirliği yapın

Belirli bir grupta bir etkileşim süresinden ve yararlı ve etkili içerik yayınladıktan sonra, sitenizi tanıtabilir veya grupta doğal bir şekilde depolayabilirsiniz ve ayrıca grup yöneticilerinden içeriğinizi özellikle etkileşimli bir kişiyken yayınlamalarını ve üyelere yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. sürekli bir temel.

 6- Aktif üyelere mesaj gönderin

Aktif üyeler bulacağınız, zaman zaman onlara e-posta göndereceğiniz, özellikle uzman olduğunuz bir şey arıyorlarsa onlarla samimi bir şekilde konuşacağınız herhangi bir grup ve ardından onlara sitenizi veya mağaza bağlantılarınızı veya tanıtımını yaptığınız satış ortağı tekliflerini verin uygun bir fırsat bulduğunuzda.

Ayrıca onlara bir arkadaşlık isteği gönderebilir (Facebook’taki maksimum arkadaş sayısının 5000 olduğunu bilmelisiniz) ve ardından kişisel gönderilerinizle sitenizi veya mağazanızı tanıtabilirsiniz.

 7- Kendi grubunuzu oluşturun

Kendi grubunuzu oluşturmalısınız, çünkü zamanla ve arkadaşlarınızın sayısı ve etkileşim arttıkça, tüm gruplarda etkileşimde bulunmanız ve takip etmeniz zorlaşacak, bu nedenle takipçileri ve ilgili kişileri tek bir yerde toplamalısınız.

Daha sonra grubunuzu tanıtmak ve üyeliklerini artırmak için Büyük Grupları kullanırsınız.

Grubunuzu yalnızca tanıtım için kullanmaya dikkat edin, aynı anda hem yararlı gönderiler hem de alanınızdaki genel bilgileri, komik hikayeleri ve çizgi romanları yayınlamalısınız.

Gruptaki etkileşimin artması ve üye sayısının doğal olarak artması için üyelerle sohbet etmek ve sorularını cevaplamak için zaman ayırabilir, canlı yayınlara güvenebilir ve üyelerle kişisel olarak iletişim kurabilirsiniz.

Tüm bunlar insanların size güvenmesini sağlayacak ve böylece sizden ve sunduğunuz tekliflerden veya onlar için aday gösterdiğiniz bağlı ürünlerden çekinmeden satın alacaklar.

Facebook Audience ağını kullanın

Pek çok acemi pazarlamacı, Facebook’un Adsense’e benzer bir kar programı olduğunu bilmiyor, Facebook Audience, elbette o kadar güçlü ve karlı değil … ve yine de onu kar için kullanmayacağız.

Herkes Facebook’un, kullanıcıların çeşitli bağlantıları ve siteleri ziyaret etmek için dışarı çıkmasından hoşlanmadığını bilir, kullanıcıların reklamları görmek için Facebook’ta olabildiğince uzun süre kalmasını ister.

Başka bir sorun daha var, internetin kendisinin hızı, eğer telefonu kullanırsanız ve Wi-Fi’ye güvenmezseniz, çeşitli sitelere göz atma hızı yavaş olacaktır.

Bu nedenle Facebook, Facebook Anında Makaleler hizmetini başlattı.Bu hizmet, web sitesi sahiplerinin makalelerini ve içeriklerini doğrudan Facebook ağında yayınlamalarını sağlar.

Facebook’un içeriği sunucularına yerleştirdiği ve makalelere olabildiğince hızlı bir şekilde göz atma sürecini gerçekleştirmek için resimlerin boyutunu küçülttüğü yer.

Ayrıca, Facebook bu makalelerden yararlanır ve içine reklamlar koyar (tıpkı Google’ın, Adwords üzerinden makalelere reklam koyması gibi) ve bu, içerik sahipleri için çok yararlıdır.

Bu nedenle, bir blogunuz varsa ve bu hizmeti kendi yararınıza kullanabileceğiniz içerik sunarsanız, Facebook’tan ücretsiz trafik alırsınız ve bir yayıncı olduğunuz ve içeriğiniz reklamlarda sömürüldüğünden, Facebook makalelerinizi tanıtacaktır. iyi ve Facebook trafiğinden yararlanın.

Siz de daha önce de söylediğim gibi bu yöntemden direkt olarak kazanç sağlayabilirsiniz ancak bilmelisiniz ki bu şekilde Facebook’tan alacağınız trafik Adsense reklamlarını değil, sadece Facebook reklamlarını görebilecektir.

Bu nedenle, bu yöntem, para kazanmak için bağlı kuruluş pazarlamasına ve Lead Generation’a güvenen kişiler için daha uygundur.

Facebook’tan yararlanmak için ipuçları

Facebook’tan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdakileri aklınızda bulundurmalısınız:

Bağlantıları doğrudan Facebook’taki gönderilerinize koymayın, bir resim koymanız ve ardından bağlantıyı yorumlara koymanız yeterlidir veya ilgilenenlerden, siz onlara bağlantı verene kadar size mesaj göndermelerini isteyebilirsiniz, böylece Facebook logaritması

Videoyu kullanın ve tavsiye Facebook izlemeye dayanmaktadır, bu yöntemle tek başına ve ücretsiz olarak milyonlar kazananlar vardır.

Facebook’ta yayınlamak için en iyi zamanlar, normal bir günde saat 8’den itibaren sabah ve akşam tatillerdir.

Facebook izleyicileri yeni konular, trendler ve tartışmalı konularla ilgileniyor, bu nedenle gönderilerinizin bu konular etrafında döndüğünden emin olun ve mümkün olan maksimum etkileşimi elde etmek için gönderilerinizin soru şeklinde olması tercih edilir.

Benzer Kitle ve Özel Hedef Kitle oluşturmak için Facebook Piksel kullanın, böylece onları mümkün olan en kısa sürede reklamlarla hedefleyebilirsiniz.

Ve Facebook’ta takipçileri yeniden hedefleme sürecinde ustalaşmanızı sağlayan aşağıdaki kılavuzu okumanızı tavsiye ederim, bu, karı artırmanın harika bir yoludur çünkü reklamları yeniden hedeflemenin maliyeti daha düşüktür: Facebook’ta Profesyonel Yeniden Hedefleme için Kapsamlı Kılavuz

2- Orta platform üzerinden sitenize ücretsiz ziyaretler edinme

Medium, dünyadaki en büyük blogdur, bu nedenle herhangi bir şirket, web sitesi sahibi, yazar veya herhangi bir sıradan kişi ücretsiz bir sayfa oluşturabilir ve onu blog şeklinde içerik yayınlamak için kullanabilir.

Bu platformla ilgili benzersiz olan şey, otoritesinin çok yüksek olmasıdır, bu nedenle yayınlanan makalelerin çok sayıda anahtar kelime ile arama sonuçlarının en üstünde olduğunu göreceksiniz.

Önceki resimdeki istatistiklerden de görebileceğiniz gibi site, dünyanın en ünlü siteleri arasında 221. sırada yer alıyor ve sadece geçen ay bu sitenin trafik hacmi 251 milyon ziyarete ulaştı.

Bu siteyi ziyaret edenlerin ilgilendiği en önemli alanlar teknoloji, pazarlama ve sağlıktır ve yayınlarla etkileşim hacmi çok yüksektir, bu da sağladığınız içeriğin yayılmasını artırır.

Bu platform için çok fazla bilgi ve kullanım var ve bu kılavuzun daha uzun olmaması için, bu platformu iyi kullanmak için bunu yapmanız gerekiyor.

Bu platformda düzenli aralıklarla iyi içerik yayınlayın, sitenize veya içerik içerisine bağlı kuruluş tekliflerinize bağlantılar koyun

Posta listenizin boyutunu artırmak için bu platformu kullanın

Bu platform size siteniz için ücretsiz bir Eklenti sağlar, böylece herhangi bir yeni blog yayınladığınızda, herhangi bir SEO problemi olmadan Medium platformunda otomatik olarak yayınlanır.

Ancak Google’dan gelen ücretsiz trafiğe güvenmek istiyorsanız bu yöntem uygun değildir çünkü Medium platformunda yayınlanacak makale sitenin gücünden dolayı arama sonuçlarında zirveye çıkacak olan yazıdır.

Şahsen, yeni bir niş test etmek için bu platforma güveniyorum ve özellikle yayınladığınız makaleler arama sonuçlarında kolayca üst sıralarda yer alabildiğinden, herhangi bir yeni site için ücretsiz trafik elde etmek için kullanıyorum.

Ve bu platforma yalnızca bağlı kuruluş pazarlaması için güvenen bazı profesyonel pazarlamacılar tanıyorum, ancak bunu yapabilmek için iyi ve yararlı içerik oluşturmanız veya sağlamanız gerekir, çünkü bu platformun kullanıcıları son derece eğitimli ve bilgili.

.

2- Quora platformu üzerinden sitenize ücretsiz ziyaretler edinme

Dev Quora platformunun ne olduğunu bilmiyorsanız, o zaman bir pazarlamacı değilsiniz, bu platform dünyanın en büyük soru ve cevap sitesi, herhangi bir kullanıcının herhangi bir alanda ve herhangi bir dilde soru sorduğu ve sonra insanların cevapla.

Bu cevaplar oylanır, böylece iyi ve faydalı cevaplar sitedeki ilk sonuçların başında gelir ve ayrıca bu sitenin milyonlarca anahtar kelimede arama sonuçlarının başında olduğunu göreceksiniz çünkü birçok kişi Google’da soru şeklinde arama yapıyor.

Bu site, özellikle aşağıdaki istatistiklere dikkatlice bakarsanız, harika bir ücretsiz trafik kaynağından daha fazlasını temsil eder.

300 milyon Bu, yalnızca aktif kullanıcıların sayısıdır ve bu güçlü siteyi ziyaret edenlerin sayısı ayda 600 milyondan fazladır.Birçok kişi sorularına uzman kişilerden veya onlar gibi kişilerden yanıt arıyor.

Ve işte rolünüz geliyor sevgili pazarlamacı, bağlı kuruluş pazarlaması alanında hangi niş ile çalışırsanız çalışın ve nakliye alanında çalışsanız bile, bu platformu kendi avantajınıza kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, alanınızla ilgili sorular için platformda arama yapmak, ardından sitenize veya mağazanıza, hatta bağlı kuruluş bağlantılarınıza bağlantılar yerleştirerek faydalı yanıtlar sağlamaktır.

Quora platformundan trafik özellikleri

Bu trafiğin en önemli özelliği şudur:

Takipçilerin büyük bir kısmı yetişkinler, bu da çok fazla satın alma gücüne sahip oldukları ve bu nedenle ürün satın alma oranlarının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Trafik yüksek oranda hedeflenmiştir, çünkü bir soruyu bırakan herkes ona kesin bir cevap ister ve çoğunlukla sahip oldukları bir soruna çözüm arar.

Bu trafiğin dönüşüm oranı çok yüksek

En fazla faydayı elde etmek için, Quora, kullanıcıdan yararlanmayı amaçlayan yüzeysel cevaplardan nefret ettiği için kullanıcılara gerçek bir fayda sağlamalısınız.

Dünyadaki şirketlerin ve kurumların çoğu, hedeflenen trafiği elde etmek için bu platforma güveniyor ve aynı zamanda müşterilerin karşılaştığı sorunları, onlara uygun içerik sağlamak için bilmek için kullanıyor.

Bu site dünyadaki tüm konuları içerir ve kadın ve erkek kullanıcı sayısı neredeyse eşittir, bu da bu platformu herhangi bir profesyonel pazarlamacı için vazgeçilmez kılar.

Bu platformu ayıran şey, gönderdiğiniz yanıtların size uzun süre ziyaretler veya dönüşümler getirmeye devam etmesi ve sonuçların zirvesinde olmalarını sağlamak için istediğiniz zaman bunları değiştirebilirsiniz.

Tüm bunlar size Quora platformu tarafından ücretsiz olarak sağlanır ve size uygun konuları aramanız ve çeşitli kullanıcıları takip etmeniz için araçlar sağlar ve ayrıca yeni bir sorunun yayınlanması durumunda e-postanızda bildirim alırsınız. ilgilendiğiniz herhangi bir konu.

Bu güçlü site için pek çok sır ve strateji var ve bunlardan daha fazlasını öğrenmek için bu kılavuzu en sonuncusu için okuyun ve sonunda size soracaklarımı uygulayın.

4- Sitenizi Reddit’ten ücretsiz ziyaret edin

Herhangi bir forumun üyesiyseniz, bu forum dünyanın en büyük forumu olsa bir yana, aktif bir üye olmanız durumunda elde edebileceğiniz korkunç faydayı biliyorsunuzdur.

Dev Reddit sitesi, birçok kişi tarafından internette dünyanın penceresi ve ayda 1,5 milyardan fazla ziyaretçisiyle en büyük interaktif site olarak kabul ediliyor ve Reddit’te herkesin harcadığı ortalama süre 16 dakika, ki bu çok birçok siteye kıyasla yüksek sayı.

3- LinkedIn platformundan ücretsiz trafik

2016 yılının ortalarında dünya, Microsoft’un LinkedIn’i yaklaşık 26 milyar dolara satın aldığı haberi ile uyandı ve o zamanlar pek çok ekonomi analisti tarafından anlaşılmamıştı ve bazıları bunun Microsoft’un aldığı en kötü karar olduğunu söyledi. Tarih.

Ve işte şimdi 2019’un dördüncü çeyreğindeyiz ve Microsoft’un LinkedIn’i çok düşük bir fiyata çaldığını ve bu platformun profesyoneller ve uzmanlar için dünyanın en iyi iletişim platformu olduğunu söylemeyen bir ekonomi analisti yok. çeşitli alanlar.

LinkedIn platformu, profesyonellerden oluşan bir Facebook’tur, üzerinde dünyadaki hemen hemen tüm şirketleri bulabileceğiniz gibi, hemen hemen her alanda çalışanlar, mezunlar ve iş arayanlar bulabilirsiniz.

Bunları neden size anlattığımı ve bu platformun ücretsiz trafik elde etmede ne gibi bir faydası olduğunu sorabilirsiniz. Belki haklısınız, ama size bu dev platform hakkında bazı bilgiler ve gerçekler anlatayım.

LinkedIn platformu özellikleri:

Organik Erişim çok yüksek (2017’deki Facebook gönderilerinin tüm takipçilerinize nasıl ulaştığını bir düşünün ve ne demek istediğimi anlayacaksınız)

Bu platforma gelen ziyaretçilerin% 75’inden fazlasının yıllık geliri 60.000 doların üzerindedir, bu da yüksek satın alma gücüne sahip oldukları anlamına gelir

LinkedIn platformunun ziyaretçileri, hayatlarını kolaylaştıran yeni bilgiler, araçlar ve programlarla ilgileniyor, bu nedenle bu alanlardaki influencer’ların ve ünlülerin çoğu bu platformu sürekli kullanıyor.

Size daha fazla trafik elde etmek için kullanabileceğiniz gruplar (Facebook grupları gibi) için bir LinkedIn platformu sağlar.

Bu trafik için dönüşüm oranı çok yüksek

LinkedIn platformu stoksuz satış için uygun değildir, ancak özellikle farklı programların ve yazılımların pazarlanmasına dayanan nişlerde Lead Generation Affiliate Marketing’den kar elde etmek için ücretsiz trafik elde etmek için idealdir.

Herhangi bir niş üzerinde çalışırsanız ve belirli araçlara veya stratejilere sahipseniz veya kursları ve eğitim programlarını tanıtıyorsanız, LinkedIn platformu sizin altın madeninizdir.

Bu platformu doğru kullanmak için tek yapmanız gereken, olabildiğince çok Bağlantı oluşturmak (Facebook’ta arkadaşlık talep etmek gibi) ve takipçilerinizle iyi içerik paylaşmaktır.

Videonun bu platform üzerinde sihirli bir etkisi olduğunu bilmelisiniz, bu yüzden içeriğinizi tanıtmak için kullanmalısınız.

2- Pinterest üzerinden ücretsiz trafik

Dev Pinterest platformunu daha önce duymuş olabilirsiniz, neden dünyadaki büyüme oranı açısından en büyük sosyal ağ sitesi olmasın ve birçok pazarlamacı yeni müşteri kazanma açısından en iyi kaynak olduğunu düşünüyor.

Bu platformun ne kadar güçlü olduğunu ve birçok pazarlamacının gözünde ücretsiz hedefli trafik elde etmenin en iyi platform olduğunu bilmeyen birçok Arap pazarlamacı var ve benim mütevazı kişim de onlardan biri.

Bu sitenin gücünün sırrı sadece aşağıdaki resimde gördüğünüz istatistikler değildir.

Ancak işin sırrı şu ki, bu sitenin kullanıcılarının% 79’undan fazlası kadın ve bildiğiniz gibi çeşitli alanlarda yeni ürün satın alma sürecini kontrol edenler kadınlar, bu da bu platformu her türlü kar yöntemine uygun kılıyor. komisyon pazarlama veya damla nakliye.

Hepsi bu kadar değil, birçok istatistiğe göre, bu sitenin kullanıcılarının% 55’inden fazlası onu satın almak için yeni ürünler aramak için kullanıyor, bu da bu trafiği müşterilere dönüştürme sürecini çok kolaylaştırıyor.

Buna ek olarak, bu siteyi ziyaret edenlerin% 80’inden fazlası sağlık, güzellik ve fitness ile ilgili bilgi ve ürünleri bulmak için kullanıyor ve% 50’den fazlası araç ve aksesuar aramak için kullanıyor.

Sanırım, bu platformun başarılı bir pazarlamacının sitesi, mağazası veya satış ortağı teklifleri için ücretsiz trafik elde etmesi için vazgeçilmez olmaması gerektiğine dair önceki bilgileri şimdi doğruladınız.

Pinterest nedir ve nasıl çalışır

Bu sitenin popülaritesine rağmen, çoğu nasıl çalıştığını bilmiyor.İnternette gezindiğinizi hayal edin, sonra beğendiğiniz bir makale, konu veya ürün buldunuz ve unutmamak için onu basit bir şekilde kaydettiniz. Daha sonra geri dönene kadar cihazınızı belirli bir yere not edin.

Bu, kısaca Pinterest platformudur, dikkatini çeken herhangi bir web sayfasını bulan herkes onu Pinterest’teki hesabına kaydedebilir, ancak mesele şu ki, bu kişi diğer Pinterest kullanıcılarının da bu notları aramasına izin verebilir.

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, şimdi Pinterest sitesine gidip herhangi bir şey ararsanız (örneğin, Yemek Tarifi), bol miktarda bilgi içeren birçok resim bulacaksınız ve bunlardan herhangi birine tıklarsanız , kendinizi bu bilgileri yayınlayan sitenin sayfasına taşınırken bulacaksınız.

Bu nedenle, web sitesi ve mağaza sahipleri çekici görseller tasarlar ve bazı bilgiler gösterir, ardından bunu Pinterest’teki hesaplarına ve görseli tıklayanlara sabitler.

Herhangi bir kişi görsele tıklarsa, o sitedeki bir sayfaya, resimde adı geçen siteye gider ve kullanıcılar aynı resmi kişisel hesaplarına da kaydedebilirler.

Böylece, görselin asıl sahibi, özellikle Pinterest’teki arama sonuçlarının en üstünde yer alması için görselleri ayarlamış ve açıklamaya uygun anahtar kelimeleri koymuşsa sınırsız trafik alır.

Platformun web sitesi ve mağaza sahiplerini içeriklerinin farklı resimlerini yayınlamaya teşvik ettiğini ve aynı zamanda onları sitelerinde aynı konunun veya ürünün birden fazla görselini en büyüğü çekmek için tasarlamaya teşvik ettiğini gördüğünüz için Pinterest böyle basit bir şekilde çalışır. olası takipçi sayısı.

Pinterest ayrıca gönderilerinizi çok akıllı bir şekilde bölmenizi sağlar, (Panolar) olarak bilinir, her panoyu hesabınızda belirli bir konuya ayırabilirsiniz.

Örneğin, vejetaryen yemek tarifleri için bir pano, bir tane et yemekleri ve bir tane balık için vb. Bir pano oluşturabilirsiniz ve Pinterest aynı hesabı takip etmenize gerek kalmadan her panoyu ayrı ayrı takip etmenize olanak tanır, böylece takipçiler çok doğru bir şekilde istedikleri içerik.

Bu, yayınlanan içeriğe harici bağlantıların dahil edilmesini büyük ölçüde memnuniyetle karşılayan ve onu ücretsiz hedefli trafik elde etmek için şimdiye kadarki en iyi platform yapan tek platformdur.

Pinterest platformunu doğru kullanın

Yeni hesabınızın takipçi sayısını hızlı bir şekilde artırmak için, iyi bir trafik elde etmek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

1- Bir işletme hesabınız var

Pinterest, içeriğinizi doğrudan sitenizden yayınlamak için kullanabilmeniz için size ücretsiz bir işletme hesabı sağlar ve ayrıca mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için size birçok veri ve analiz (Analytics) sağlar.

Ayrıca size Facebook’a benzer Pinterest pikselini kullanma olanağı sağlar, böylece onu bir kitle oluşturmak ve istediğiniz zaman reklam yapmak için kullanabilirsiniz.

Ve kişisel tavsiyem, Pinterest reklamları pazarlamacıları gün geçtikçe beğeneceği ve yakın gelecekte önemli bir yere sahip olacağı için mümkün olan en kısa sürede pikseli yüklemektir.

2- Yüksek kaliteli bir görüntü kullanın

Pinterest’te sonuç elde eden en iyi fotoğraflar, çok sayıda ürün ve fikir içeren infografikler ve resimlerdir.Görüntüler için herhangi bir boyut koyabilirsiniz, ancak en iyi boyut 735 genişlik ve 1102 uzunluktur.

3- Yayınlarınızı en iyi arama sonuçlarına göre düzenleyin

Pinterest bir arama motorudur, bu nedenle görsellerinizi aşağıdaki şekilde doğru şekilde ayarlamanız gerekir:

Resim dosyası adının kendisi hedeflediğiniz anahtar kelimeyi içermelidir

Tüm bunları gönderilerinizin açıklamasına koymak için önerilen anahtar kelimeleri bulmak için Pinterest’in aramasını kullanın

En iyi sonuçları bulana kadar aynı içeriğiniz için birden fazla anahtar kelimeyi test edin

4- Profilinizi geliştirin

İyi bir profil resmi kullanma ve profilinizi uygun şekilde bölme konusunda strese girmenize gerek yoktur ve ayrıca hesabınızı ziyaret eden herkesi fayda sağlayacağına ikna etmek için Panolarınızı iyi bir şekilde bölmelisiniz.

5- İyi içerik yayınlayın

Pinterest’ten hesabınıza herhangi bir gönderi ekleyebilirsiniz.Önceki görselde fark ederseniz, sağ üstte (Kaydet) işaretini bulacaksınız.Eğer üzerine tıklarsanız, bu gönderiyi hesabınıza göre kaydedeceksiniz. istediğiniz tahta.

Bu, Pinterest’in gücüdür, çünkü hesabınızda bu gönderiye tıklayan herkes, sizin değil orijinal gönderi sahibinin web sitesine gidecektir.

Bu nedenle Pinterest, farklı hesap sahiplerinin gönderileri tanıtması için farklı hesaplarla işbirliği yapmaya teşvik edilir.

2- Instagram üzerinden ücretsiz trafik

Aramızda kimlerin Instagram hesabı yok? Neredeyse tüm kullanıcıların etkileşimde bulunduğu dünyadaki en büyük fotoğraf sitesi olduğu için bugünlerde çoğu genç ve hatta yaşlıların Instagram hesapları var.

Instagram şu anda en iyi ücretsiz trafik kaynaklarından biri, neden olmasın ve aktif kullanıcı sayısı bu yılın başında milyarı aştı.

Aynı zamanda kullanıcıların etkileşimde bulunduğu en sosyal medya sitesidir ve Amerika’daki istatistiklerden birinde, kullanıcıların% 30’unun belirli bir ürünü Instagram üzerinden buldukları için satın aldıklarını gördüler.

Bu güç nedeniyle Arap dünyasının ve dünyanın her yerinde pek çok genç erkek ve kadının mesleği haline gelen influencer’lar (Fashion Blogger, Instagram Influencer) ortaya çıktı.

Bu influencer’ların şöhreti bazen film ve futbol yıldızlarını geride bıraktı ve çoğu, belirli bir ürünü tanıtmak için yalnızca bir gönderi veya hikaye yayınlama karşılığında ayda binlerce dolar kazanıyor.

Instagram’dan ücretsiz trafik nasıl alınır?

Instagram, profile yalnızca bir bağlantı koymanıza izin verir ve gönderilerinize herhangi bir bağlantı koymaya başlamanız tercih edilmez (resimlerin içine koymadığınız sürece) çünkü bildiğiniz gibi Instagram, kullanıcıların diğerlerini ziyaret etmek için dışarı çıkmasını sevmez. siteye göz atmaya ve Reklamları görmeye devam edebilmeleri için.

Bunun için tek yapmanız gereken, nişinizde faydalı gönderiler ve değerli bilgiler yayınlamak ve takipçilerin sitenize veya mağazanıza gitmesini veya hatta tanıtımını yaptığınız satış ortağını görüntülemesini istediğinizde, bağlantıyı profile koyun ve onlara şunu söyleyin. üstüne tıkla.

İkinci yöntem Instagram Hikayeleridir, herhangi bir Instagram hesabı 10.000’den fazla takipçiye sahip olduğunda, Instagram, Kaydırma Özelliği olarak bilinen komutu gönderdiğiniz hikayeye herhangi bir bağlantı koymanıza izin verir.

Trafik alma süreci gördüğünüz gibi basit, ancak Instagram’da çoğu pazarlamacının karşılaştığı sorun yeni takipçiler edinmektir ve şimdi size cevap vereceğim şey bu … Okumaya devam edin …

Instagram’da takipçilerinizi nasıl artırabilirsiniz?

Çoğu pazarlamacı ve girişimci Instagram’dan tamamen yanlış bir şekilde yararlanıyor ve bazıları takipçi ve beğeni satın almaya başvuruyor, ancak bu onlara en çok zarar veriyor ve tüm bu saçmalıklardan kaçınmak için … adımlar.

1- Profilinizi geliştirin

Size yeni takipçiler edinmenizi söyleyeceğim herhangi bir yol veya strateji, amaç mümkün olduğunca çok insanın profilinizi ziyaret etmesidir ve iyi bir hesaba sahip olmak Takip işaretini tıklayacaktır ve bunun tersi de geçerlidir.

Bunun için profilinizi profesyonelce iyileştirmeniz, sitenizin veya mağazanızın kişisel bir resmini veya logosunu kullanmanız, Instagram’daki pazarlamacının hesabının açıklaması gibi hesabınızın amacını açıklamaya dahil ettiğinizden emin olun.

En az 9 iyi ve faydalı gönderi paylaşın ve fotoğrafların yüksek kalitede olduğundan emin olun (alanınızdaki en iyi gönderileri kolayca arayabilir ve herhangi bir fotoğraf düzenleme yazılımıyla bunları kolayca simüle edebilirsiniz)

Bu şekilde profilinize tıklayan herkes profesyonel bir hesap bulacak ve sizi takip edecektir.

2- Gönderilere yorum yapma

Özellikle Instagram’da takipçi sayısını artırmanın en iyi yolu, 50.000’den fazla takipçisi olan büyük hesapların gönderilerine yorum yapmak ve mümkün olan en fazla faydayı elde etmek için yayınladıktan hemen sonra içeriğe yorum yapmaya çalışmaktır. .

Yeni başlayanların çoğu gibi yanlış yorum yapmayın, örneğin (beni takip edin – hesabım harika ve faydalı bilgiler sağlar – sayfama girin ve bir haftada 10 kilo vermeyi öğreneceksiniz) ve diğer örnekler.

Yapmanız gereken tek şey faydalı bir yorum bırakmak, bir soru sormak, hatta herhangi bir soru soran birine cevap vermek ve ona tavsiyelerde bulunmaktır, o zaman hesabınızı tıklayan ve onlara bir fayda sağladığınız için sizi takip eden birçok takipçi bulacaksınız ve profesyonel bir hesabınız var.

3- Aktif hesapların takibi

Takip İçin Takip Et stratejisi, özellikle ilk 5000 takipçinize ulaşmak için vazgeçilmezdir, bu yüzden yapmanız gereken tek şey, sizi daha sonra da takip etmeleri umuduyla aktif hesaplar üzerinden takip etmek.

Bu yöntemden en iyi şekilde yararlanmak için, nişinizdeki en iyi hesapları bulun, yorum bırakan veya içeriği beğenen kişileri takip edin.Sonra sizi düzenli olarak takip etmeyen hesapların takibini bırakın.

İlk 5000 takipçiye ulaşana kadar bu işlemi kalıcı olarak tekrarlayın, ancak Instagram’ın sizi engellememesi için aynı anda çok sayıda hesabı takip etmediğinizden emin olun.

Bunu sizin için otomatik olarak yapan birkaç program var, ancak onları önermiyorum çünkü hesabınızı yasağa maruz bırakacaklar, ne kadar güçlü ve tanınmış programlar başıma bir kereden fazla gelmiş olursa olsun? ♂.

4- Farklı hesap sahipleriyle işbirliği yapmak

Etki alanınızda veya benzer alanlarda yaklaşık olarak aynı sayıda takipçiye sahip hesap sahiplerini arayın, onlarla işbirliği yapın, böylece her biriniz diğer hesabın içeriğini etiket çalışmasıyla yeniden yayınlayın ve açıklamasında hesap adını belirtin. gönderi, bu yöntem her iki taraf için de çok kullanışlıdır.

5- Sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarınızdan ve diğer hesaplardan yararlanın

Bir web siteniz, YouTube kanalınız veya Facebook hesabınız varsa, sitenize veya mağazanıza gelen takipçilerinizden ve ziyaretçilerinizden Instagram hesabınızı takip etmelerini isteyin.

Ayrıca sizi takip eden herkese bazı hediyeler veya indirimler (özellikle drop shipping işinde çalışıyorsanız) sunabilirsiniz.

6- Takipçilerinizi tanıtmak için kullanın

Instagram’daki tüm popüler hesaplara bakarsanız, hesap sahibinin takipçilerden arkadaşlarıyla içerik yayınlamalarını ve yorumlarda onlar için bir etiket veya Bahsettiğini göreceksiniz.

Aksine, genellikle buna adanmış içerikler oluştururlar, bu nedenle her zaman etkileşimli ve tartışmalı içerik yayınladığınızdan emin olun, bu da takipçilerin Instagram’da arkadaşlarıyla içerik yayınlamasını sağlar.

Tüm bunlar, sürekli olarak takipçiler edinme şansınızı artırır.

7- Instagram Analytics’i kullanın

Instagram hesabınızı bir işletme hesabı yapmalısınız, böylece tüm verilere sahip olabilirsiniz

YouTube üzerinden ücretsiz trafik

Herkes YouTube’un dünyanın en büyük ikinci arama motoru olduğunu ve her gün milyarlarca kişi tarafından ziyaret edildiğini bildiği için, önemini vurgulamak için dev YouTube platformu hakkında bazı istatistik ve rakamları göstermeme gerek yok.

Çalıştığınız alan ve tanıttığınız niş ne olursa olsun, özellikle bağlı kuruluş pazarlamasına veya Adsense’den kâr elde ediyorsanız, YouTube’dan yararlanmalısınız.

Video oluşturma süreci sizin biraz çaba harcamayı gerektirebilir, ancak çok etkileyici sonuçlar elde edecektir.Farklı ürünleri incelemek ve satış ortaklığı pazarlamasından kar elde etmek için bunları karşılaştırmak için videolar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, alanınızda bazı yararlı bilgiler sağlayabilir, web sitenizi veya çevrimiçi mağazanızı tanıtabilir ve sürekli olarak ücretsiz trafik elde edebilirsiniz.

Bu kılavuzun bundan daha uzun olmaması için, YouTube’da en iyi arama sonuçlarına ulaşmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri öğrenebilir ve aşağıdaki kılavuz aracılığıyla en fazla trafik elde edebilirsiniz: Sonuç # 1 YouTube’da

Trafik kaynaklarını doğru bir şekilde kullanmak için genel tavsiyeler

Önceki tüm kaynaklardan en iyi sonuçları elde etmek ve ondan kazanç sağlamak için etkileşimli trafik elde etmek ve kendinize zaman, emek ve paradan tasarruf etmek için aşağıdaki ipuçlarını izlemelisiniz.

Avantajı sunun

Bencil olmayın, endişenizi sadece kar etmeyin, insanlara bilgi verin ve içtenlikle fayda sağlayın, muazzam sonuçlar elde edeceksiniz. İnsanlar kendilerine fayda sağlayanlara güven duyarlar ve bu güven, kendileri için önerdiğiniz ürünleri rahatlıkla ve tereddüt etmeden satın almalarını sağlar.

Zaman zaman komik komik içerikler yayınlamak da sorun değil, bu şekilde takipçilerinizin onlar gibi normal bir insan olduğunuzdan emin olmalarını sağlarsınız, bu da onların sizinle daha fazla ilişki kurmasını sağlar.

Videoyu kullanın

Önceki tüm platformlar videoyu düzenli yayınlar yerine kullanmayı tercih ediyor, hatta Pinterest videolara büyük ölçüde bağımlı hale geldi ve bu yılın başlarında küresel şirket statista tarafından yayınlanan bir istatistikte, 2021’de küresel trafiğin% 80’inden fazlasının videolar.

Bu nedenle, hangi nişte çalışırsanız çalışın ve kâr için ona güvenme şekliniz ne olursa olsun, videoları pazarlama planınızın bir parçası haline getirmelisiniz.

Hashtag kullanın

Hashtag #, tüm sosyal medya sitelerinin bir özelliğidir, hatta YouTube’un kendisi bile hashtaglere bağımlı hale geldi ve içerik oluşturuculardan bunları sürekli olarak video başlıklarına yerleştirmelerini istiyor.

Bu nedenle, özellikle Instagram’da (tek bir gönderide 30 hashtag kullanmanıza izin veren) size uygun hashtag’leri aradığınızdan ve içeriğinize koyduğunuzdan emin olun.

Ve büyük hashtag’leri (#fitness # Love gibi) özellikle başlangıçtayken kullanmamayı unutmayın çünkü büyük hesaplarla rekabet edemeyeceksiniz.

20/80 kuralına uyun

Bu kural, özellikle gemicilik alanında çalışanlar ve hatta mağazası olan ve ürünlerini tanıtmak için önceki kaynakları kullanmak isteyen sıradan insanlar için çok önemlidir.

Gönderilerinizin ve sağladığınız içeriğin yalnızca% 20’sini tanıttığınız reklam ve ürünlere özgü yapın ve geri kalan% 80’i izleyicileriniz ve takipçileriniz için genel ve yararlı bilgiler haline getirin.

Bu şekilde, takipçilerinizin size daha fazla güvenmesini ve sağladığınız içerikle etkileşime geçmesini sağlarsınız çünkü onların yararından korkarsınız ve onlara yararlı ve ilginç bilgiler sağlarsınız.

Otomatik içerik yayınlama araçlarını kullanın

Özellikle içerik yayınlama süreci uzun sürdüğü için, pazarlamacıların içeriği otomatik olarak yayınlamasına yardımcı olan birçok ücretsiz araç vardır.

Bunun için, içeriğinizi planlamak ve çeşitli sosyal medya sitelerinde belirlediğiniz tarihlere göre otomatik olarak yayınlamak için Buffer ve Hootsuite gibi araçları kullanabilirsiniz.

Hâlâ daha fazlası var

 Bu rehberde birçok stratejiden ve bedava trafik kaynağından bahsetmeme rağmen hepsine değinmedim ve size anlatmadığım çok şey var ki bu rehber bundan daha uzun sürmesin.

Örneğin:

Pazarlamada kullanana kadar grup üyelerinin hesaplarını ve Facebook sayfalarını yasal ve güvenli bir şekilde nasıl çıkaracağınızı size söylemedim!

Medium’da en iyi temaları nasıl arayacağınızı ve içeriğinize ince ayar yapacağınızı söylemedim, böylece ondan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz!

Quora’da en iyi anahtar kelimeleri nasıl bulacağınızı ve siteniz ve bağlı kuruluş teklifleriniz için mümkün olan en fazla trafiği oluşturan soruları nasıl çıkaracağınızı söylemedim.

Dünyadaki en iyi pazarlama araçlarından birini kullanarak Pinterest’ten otomatik olarak 1000’den fazla günlük ziyaretin nasıl alınacağını size söylemedim

Instagram’da güvendiğimiz, farklı hesaplarımız için günlük 150’den fazla takipçi edinmemizi sağlayan stratejiden ve bunu yapmamıza yardımcı olan en iyi ücretli araçları nasıl kullanacağımızdan bahsetmedim.

Kanalınızın abone sayısından bağımsız olarak önerilen videolar aracılığıyla mümkün olan en fazla görüntülemeyi elde etmek için YouTube’da yeni trendleri ve videoları nasıl arayacağınızı söylemedim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here