Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

0
83

Bir internet sitesine sahipsiniz ve paylaşımlarınız da kullanmak üzere Google ve benzeri arama motorlarında saatlerce görseller mi arıyorsunuz? Eğer öyle bir arayış içerisindeyseniz, bu yazımız tam size göre.

Hangi alanda olursa olsun, kurmuş olduğunuz internet sitelerinizde orjinal ve telif hakkı istenmeyen fotoğrafları , saniyeler içerisinde indirip paylaşımlarınız da kullanabileceksiniz.

Bu makalemizde piyasanın en iyisi diyebileceğimiz stok fotoğraf depolarından (sitelerinden) bahsedeceğiz. Hiçbir telif hakkı talep etmeyen bu sitelerde yer alan fotoğrafları dilediğiniz ölçülerde indirebilir ve paylaşımlarınız da kullanabilirsiniz.

Dilerseniz çok fazla uzatmadan , ücretsiz bir o kadar da çarpıcı görselleri temin edebileceğiniz, stok fotoğraf sitelerinden bahsetmeye başlayalım.

Pixabay

Pixabay, telif hakkı olmayan resim ve videoları paylaşan etkileşimli bir topluluktur. Tüm içerikler sanatçıya gelir sağlamadan, izin almaksızın ve ticari amaç gütmeden Pixabay Lisansı ile yayınlanmaktadır.

Pixabay’dan ücretsiz indireceğiniz fotoğraflar için dilerseniz üye olabilir veya üye olmadan da aramanıza göre fotoğraflar keşfederek boyutlarına göre indirebilirsiniz.

Pixabay toplamda 1,6 milyon görsel ve video barındırmaktadır.

Skitter Photo

Skitter Photo stok sitesi de, ücretsiz görseller temin edebileceğiniz en iyi fotoğraf siteleri arasında yer alır. Görselleri dileğiniz şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Magdeleine stok fotoğraf sitesi, ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz siteler arasında yer alır. Her kategoride çok şık görsellerin yer aldığı sitede, telif hakkı istenmeden fotoğraflar indirebilir, paylaşımlarınız da kullanabilirsiniz.

Unsplash

Tıpkı Pixabay gibi geniş bir fotoğraf arşivi barındırmaktadır. Son derece şık bir görünüme sahip fotoğrafları saniyeler içerisinde indirebilirsiniz.

Telif hakkı barındırmayan fotoğrafları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

SplitShire

Splitshire ücretsiz stok fotoğraf sitesi, hiçbir telif hakkı gerektirmeden ücretsiz fotoğraf indirebileceğiniz kullanışlı siteler arasında yer alır.

Pexels

Ücretsiz indirebileceğiniz fotoğraf ve videoları rahatlıkla her projeniz de kullanabilirsiniz. Telif hakkı gerektirmez, sıkıntı yaşamazsınız.

Piyasada kullanabileceğiniz 6 önemli ücretsiz stok fotoğraf sitesini tanıtmaya çalıştık. Arama yaptığınız da onlarca siteye denk gelebilirsiniz. Kimi siteler fotoğraf indirmenize müsade ediyor fakat fotoğrafın üzerinde kendi reklamını kullanmanız karşılığında…

Bunun yanında indirdiğiniz fotoğraflar için, keyfinize kalmış bağışta bulunabilir veya fotoğrafın asıl sahibine teşekkür edebilirsiniz. Sizler için faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir makalemizin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir sonraki makalemiz de buluşmak dileğiyle hoşçakalın.

Not: Blogsavar’a destek için , sağ tarafta yer alan Abone Ol butonundan siteye abone olabilir, desteklerinizi sunabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here