Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

0
103

Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemi için Twitter hesabı içerisinden izlenen adımlar ile kolaylıkla kullanıcı adı güncellemesi sağlanır. ‘Twitter kullanıcı adı’, profil adından farklı olarak her kullanıcının bir birinden farklı isimler üzerinden oluşturmak zorunda olduğu kullanıcı bilgilerinden biridir.

Twitter profil adları birden fazla kullanıcı tarafından aynı isimli seçenekler ile tercih edilebilirken, Twitter kullanıcı adları farklı seçimler üzerinden kaydedilir. Twitter kullanıcı adı değiştirme nedenleri, dikkat edilen detaylar, en iyi kullanıcı adıyla değiştirme, Twitter kullanıcı adı değiştirme işlem adımları hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilirler.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter kullanıcı ismi değişimi işlem aşamaları şu şekilde sıralanırlar:

Kişi kendine ait olan Twitter hesabı profiline giriş yapar.

Profil sayfasının sağ üst bölümünde yer alan profil resminin üzerine tıklanır.

İşlem ile gelen ekranda yer alan menü seçeneklerinden ‘’ ayarlar ve gizlilik’’ menüsü başlığına tıklanır.

Bu işlem ile yeni ekranda hesap ayarları sayfası görüntülenir.

Görüntülenen sayfada yer alan kullanıcı adı kutucuğu boşluğa, tercih edilen yeni kullanıcı adı yazılır.

Yazılan kullanıcı adının başka bir hesapta tanımlı olmaması halinde işlem onaylanarak, ekranda yeşil onay ile uygunluk bildirimi görüntülenir.

Mevcut seçimin başka bir kullanıcı tarafından tercih edildiği bildirilirse, karakter değişimi veya yeni isim yazılması ile kullanıcı adı belirlenir.

Kullanıcı adının yazılma işlemi ardından yeşil renkli onay bildiriminin yapılması ile görüntülenen ‘’ kabul et’’ kutucuğuna tıklanarak onay verilir.

İşlen ile ekranda şifre alanı görüntülenir. Bu alana hesap şifresi yazılıp, ‘’kaydet’’ kutucuğuna tıklanır.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme Nedenleri

Twitter kullanıcı adı değişim sebepleri:

Eski kullanıcı adının kişi tarafından tercih edilirlik oranının azalması,

Eski kullanıcı adının trend Twitter kullanıcı adları arasında yer alamaması,

Kullanıcı adının çok sıradan olması sebebiyle değişiminin tercih edilmesi,

Kişinin web adreslerini ve bloglarını yönlendirme ile Twitter’dan ön plana çıkarmayı hedeflemesi üzerine kullanıcı adını ilgi alanlı bir seçenek ile değiştirmek istemesi,

Kişinin kendine ait olan markayı, kendi Twitter hesabından tanıtmak amacı ile kullanıcı adını marka adıyla güncellemek istemesi,

Tamamen kişisel tercihe ve seçimlere bağlı olarak kullanıcı adının değişiminin talep edilmesi, şeklinde sıralanırlar.

Kullanıcı adı değişim işlemleri için Twitter her hangi bir gerekçe iletilmesini talep etmez. Bu nedenler tamamen kişinin kendi tercihlerine bağlı olarak oluşan kullanıcı adı değiştirme sebepleridir.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirmede Dikkat Edilen Detaylar

Twitter kullanıcı adı değişimde dikkat çeken ayrıntılar hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

Twitter kullanıcı adı değişiminde her hangi bir aktif Twitter hesabında tanımlı olmayan bir kullanıcı adı seçimi yapılmalıdır.

Kullanıcı adı belirleme işlemi sırasında’’ bu kullanıcı adı başka bir hesap tarafından kullanılıyor’’ açıklaması ile karşılaşılması halinde, kullanıcı adının birkaç karakterinin değiştirilme veya karakter eklenmesi ile yeni bir kullanıcı adı oluşturulabilir.

Diğer yandan, karakter ekleme yerine daha yaratıcı ve kimse tarafından kullanılmayan Twitter kullanıcı ismi seçenekleriyle Twitter kullanıcı adı değiştirme sağlanır.

En İyi Kullanıcı İsimleriyle Twitter Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitter kullanıcı ismini en iyi adlarla yenileme hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

Eski Twitter kullanıcı adını en iyi Twitter kullanıcı adları ile değiştirmek için esprili, komik ifadeler içeren ve kişinin alışkanlıkları, davranışları ve görüşü ile ilgili bilgiler sunana kullanıcı adları tercih edilir.

Eski Twitter kullanıcı adını en iyi Twitter kullanıcı isimleriyle değiştirmek için mitolojiden, tarihten, doğa öğelerinden ve güçlü hayvan figürlerinden esinlenilip, kişinin karakter özellikleri ile bağdaştıran isimlerin tercihleri yapılır.

Kişinin görüşünü, en sevdiği oyun karakterlerini ileten veya sesleniş tarzından oluşturulan sözcükler ile kullanıcıları Twitter hesabına davet eden kullanıcı isimleri ile eski kullanıcı adının değişimi sağlanır.

Tüm adımlar ile Twitter kullanıcı adı değiştirme işlemi tamamlanıp, yeni kullanıcı adı ile hesabın görüntülenmesi sağlanır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here