Takip Edilmesi Gereken En İyi Gezi Blogları

5
237

Geçmişten günümüze değin bu kavram hep vardı. Lakin içini dolduran pek az insan vardı. Dünyanın çok farklı alanlarında yeni yerler keşfetmek, yeni yeni insanlar tanımak adına çıkılan bu yolda cefalar da çekildi sefalar da. Bir memlekette adı Gezgindi, diğer bir diyarda ise Evliya Çelebi. İsimler farklı idi ama amaçlar hep aynı . Neydi bu amaç ? Kimine göre zincirleri kırmak, kimine göre ise insanoğluna karışmaktı… Biz biliyoruz ki her iki amacın da çıktığı kapı aynıydı. Neydi bu kapı? Tabii ki Özgürlük.

Evet belki adı GezgindiDeliydi fakat tek gayesi vardı . İnsanlara umut götürmek ve bambaşka diyarlardan selamlar iletmekti. Başlangıçta ifade ettiğimiz gibi Seyahat, dönem dönem başka isimlerle veya amaçlarla tarif edilse de genel olarak insanın ruhen özgür kalması, insanlara yeni umut kapıları açmasıdır .

Bu yazımızda bugünün seyyahlarını, blogumuza misafir etmeye karar verdik. Kimi bir pedalle, kimi sade bir çanta ile, kimi çocuğuyla, kimi eşiyle, kimisi ise dostuyla çıkmış, insanlara başka başka hayaller ve dünyalar sunmuştur.

Bizler de yapmış oldukları bu iyiliklerine karşılık 200 kadar gezi blogunu derleyerek sizlere sunmaya çalıştık. Gerçekten de her bir blog yazarı kendi hikayesini yansıtmaktadır. Blogları ziyaret ettiğinizde hafif bir serinleme ve ferahlık hissedeceksiniz. Bunun yanında yeni yerler keşfedecek, yeni bilgiler edineceksiniz.

5 -10 gezi blogunu kaleme alarak sizlere sunabilirdik. Fakat öyle yapmak istemedik. Amacımız burada kendini Gezi & Seyahat konusunda geliştirmek isteyen Blogları / Bloggerları kendi alanlarında yazan başarılı Gezi & Seyahat blogu yazarlarını tanımalarını ve bunları bir arada bulmalarını sağlamaktır. Blogların sıralaması alfabetik olarak yapıldı. Burada yer alan blogların hemen hepsi kendi alanlarında son derece başarılı bloglardır. Alexa ve yıl bazlı bir sıralama ile blog evrenimizi daraltmak istemedik. Yalnız şu iki kritere çok önem verdik. Kendini yenilemeyen, yıllar önce son yazısını yazıp bırakan bloglar ile yeni blog açmış ve işin çıraklık mutfağında yeni yetişmeye başlayan blogları bu listemize dahil etmedik. Aksine örnek alabilecekleri Gezi & Seyahat Bloglarını listemizde elimizden geldiğince yer vermeye çalıştık.

Bu listede yer almayan çok değerli Gezi & Seyahat blog siteleri var biliyoruz. Yer verilmemesinin nedenlerini yukarıda sıraladık. Bunun dışında unuttuğumuz veya gözden kaçırdığımız bloglar ve siteler var ise aşağıdaki yorum formundan bizlere iletirseniz seviniriz.

5 COMMENTS

  1. merhaba , nerede gezi bloglari? sanirim sayfayi guncellemissiniz ve listeyi silmissiniz. daha onceki listeyi yeniden yukleyebilir misini ? Gercekte cok faydaliydi ve sayenizde pek cok bilmedigim bloga ulasmistim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here