Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

0
69

Snapchat kullanıcı adı değişikliği işlemi için Snapchat tarafından sunulan her hangi bir işlem detayı bulunmamaktadır. Snapchat üzerinden kullanıcı adı değiştirme işlemi yapılabilmesi için öncelikli olarak Snapchat hesabının silinmesi ve ardından yeni bir hesap oluşturma işleminde, yeni kullanıcı adı tanımlaması yapılması sağlanır.

Snapchat ile paylaşılan eğlenceli video içeriklerinde görüntülenen kullanıcı adının değişimi için farklı aşamalarda işlemler sağlanır. Snapchat kullanıcı adı değiştirme yöntem adımları, Snapchat kullanıcı adı değiştirme için hesap silme, Snapchat kullanıcı adı değiştirme işleminde dikkat edilecekler, Snapchat kullanıcı adı değiştirme için hesap açılışı hakkında bilgiler, alt başlıklardan öğrenilirler.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme Yöntem Adımları

Snapchat kullanıcı ismi değiştirme yolu adımları şu şekilde sıralanırlar:

İlk adım: Güncel olarak kullanılan Snapchat hesabı, Snapchat silme linki ile silinir.

İkinci adım: Hesap silme talebi ardından 30 gün süre ile silinin Snapchat hesabına giriş yapılmamalıdır.

Üçüncü adım: Silinenen Snapchat hesabı yerine yeni bir hesap açılışı yapılarak, kullanıcı kayıt aşamasında yeni bir kullanıcı adı tanımlanmalıdır.

Bu yöntem adımları ile tercih edilirliği azalan eski Snapchat kullanıcı adı değiştirilerek, yeni isim üzerinden Snapchat paylaşımları sağlanır.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme İçin Hesap Silme

Snapchat kullanıcı isimi değişiminde hesap kapama işlemi adımları şu şekilde sıralanırlar:

İnternetten “https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account” adresine giriş sağlanır.

Giriş ile açılan sayfada yer alan tablo üzerine, Snapchat kullanıcı şifresi ve e-posta adresi yazılıp, “oturum aç” başlığına tıklanır.

Bu adımlar ile giriş sağlanan adres ekranında siyah ve dikdörtgen şeklinde bir bildirim kutucuğu görüntülenir. İşlem adımlarının tamamlanması ile Snapchat hesabının iptali işlemi sağlanır. İşlem için Snapchat hesabına giriş yapılan link, Snapchat kullanıcı adı değiştirme için kullanılan hesap silme linkidir. Bu link ile hesaba giriş sağlanarak, dakika içerisinde silme işlemi sağlanır.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme İşleminde Dikkat Edilecekler

Snapcahat kullanıcı ismi yenilemede dikkat edilenler arasında yer alan detay, eski Snapchat hesabının aktif hale gelmemesini sağlamaktır. Eski Snapchat hesabı iptali işleminden sonra geçen 30 gün boyunca, silinene Snapchat hesabına giriş yapılmamalıdır. 30 gün tamamlanmadan giriş yapılması halinde eski hesap tekrar aktif hale gelir. Bu duruma bağlı olarak, yeni hesap açılışları sağlansa dahi eski hesabın aktifliği sebebi ile eski kullanıcı adının görüntülenmesi gerçekleşir.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme İçin Hesap Açılışı

Snapchat kullanıcı ismi değişiminde hesap açma işlem adımları şu şekilde sıralanırlar:

“Snapcahat” başlığı ile Snapchat uygulaması, Google Play Store içerisinden telefon ekranına indirilir.

Ekranda yer alan “Snapchat” imgesine dokunulur.

Dokunma ile açılan uygulama içi ekranda yer alan “KAYDOL” kutucuğuna dokunulur.

Açılan yeni ekranda yer alan boşluğa, yeni bir Snapchat kullanıcı adı yazılır.

Ekranda yer alan “devam et” kutucuğuna dokunulur.

Yeni gelen sayfada yer alan boşluğa ise telefon numarası yazılıp, “doğrula” kutucuğuna dokunulur.

İşlem ile Snapchat hesap açılışı tamamlanır. Eski hesabın silinmesi ve yani hesap açılışında yeni Snapchat kullanıcı adının oluşturulması ile Snapchat kullanıcı adı değiştirme yöntem aşamaları tamamlanır. Artık, yeni bir hesap üzerinden yeni bir kullanıcı adı ile video ve içerik paylaşımları sağlanır.

Özellikle Facebook arkadaş profili üyeleri ile paylaşılan eğlenceli video içerikler, 10 saniye görülme ve kendiliğinden silinme özelliğine sahip içerikler, yeni hesap oluşturma ile sağlanan Snapchat kullanıcı adı değiştirme sayesinde yeni isim üzerinden paylaşılırlar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here