Profesyonel e-posta pazarlaması için kapsamlı kılavuz

0
135

Para posta listesinde, “Para listede” diyor, dünyanın en ünlü ve en iyi pazarlamacıları, pazarlama dünyasındaki muazzam gelişmeye ve birkaç yeni kanal ve aracın ortaya çıkmasına rağmen, ancak e-posta pazarlaması hala sahnenin başında.

E-posta pazarlaması, dünyanın çeşitli yerlerinde birçok pazarlamacının güvendiği en iyi pazarlama kanalıdır ve e-posta kullanımının artık mevcut olmadığını düşünüyorsanız, büyük ölçüde yanılıyorsunuz ve bunu size daha sonra kanıtlayacağım.

Pazarlamacı mevcut tüm araçlara ve araçlara güvenmek zorundadır.Sitenize, hizmetinize, e-mağazanıza pazarlama yapmak istiyorsanız veya komisyon pazarlamasından kazanç sağlamak için bir posta listesi oluşturmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu rehberde size e-posta pazarlamasını doğru kullanmak ve adım adım karınızı artırmak için ihtiyacınız olan en önemli strateji ve araçları göstereceğim.

E-posta pazarlamanın önemi

E-posta pazarlamasından en iyi şekilde yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz stratejileri ve araçları sunmaya başlamadan önce, öncelikle e-posta pazarlamasının öneminin tam olarak farkında olduğunuzdan emin olmalıyım.

Birçok pazarlamacı, özellikle Araplar, e-postanın öldüğünü veya birçok insanın ona güvenmediğini düşünüyor. E-posta pazarlamasının artık 5 yıl veya daha fazla bir süre önce olduğu kadar karlı olmadığı doğrudur, ancak yine de herhangi bir pazarlamacının kullanması gereken bir pazarlama kanalıdır.

Bu, herhangi bir pazarlama kanalı için geçerlidir, SEO da geçmişe göre daha zor hale geldi, birkaç yıl önce ona ve Facebook’a güvenmeyi bıraksak, organik erişim çok yüksekti ve gönderiler önemli ölçüde takipçilere ulaşıyordu, ancak şimdi durum değişiyor, bu, Facebook sayfalarını ücretsiz kullanmayı bıraktığımız anlamına mı geliyor?

Messenger botları aracılığıyla pazarlamanın yanı sıra WhatsApp ve diğer yöntemlerle pazarlama gibi yeni pazarlama kanalları da ortaya çıktı. Pazarlamacıların yalnızca modern araçlara güvendiğini mi düşünüyorsunuz?

E-posta pazarlaması çok etkili ve oldukça karlı bir kanaldır çünkü e-posta listenizi çok kolay ve neredeyse yok denecek kadar az bir maliyetle büyütebilir ve ücretsiz olarak da başlatabilirsiniz.

Çeşitli sosyal medyaların aksine, dikkati dağılacak bir şey yok, biri e-postasını açtığında, büyük ölçüde göz attıkları şeye odaklanıyorlar. Bu nedenle e-posta pazarlaması çok önemlidir.

En önemlileri aşağıdaki infografikte özetlenen, e-posta kullanım hacmi ve insanların şimdi ve gelecekte buna bağımlılığı hakkında bazı gerçekleri sunan çeşitli kaynaklar tarafından yayınlanan bu bilgilerin olduğundan emin olabilirsiniz.

Ayrıca, müşterilerin promosyon e-postalarına verdiği yanıt veya çeşitli posta listelerine katılımları hakkında basit bilgilerin yanı sıra, e-posta pazarlamasına bağımlı olan herkesin kazandığı kârlar hakkında bilgi bulacaksınız.

E-posta pazarlaması için hedefinizi belirleyin

Bu, herhangi bir şey yapmadan önce ilk ve en önemli adımdır. Amacın ne? E-posta pazarlamasından ne elde etmek istiyorsunuz? Bu soruya vereceğiniz yanıt sonraki adımları belirleyecektir.

Çevrimiçi mağazanızın veya kurslar veya kitaplar gibi dijital ürünlerinizin satışlarını artırmak mı yoksa serbest hizmetiniz için daha fazla müşteri kazanmak mı istiyorsunuz?

Belki de blogunuzu ziyaret etmek ve yeni içeriğinizi yayınlanır yayınlanmaz kolayca tanıtabilmeniz için bir posta listesi oluşturmak istiyorsunuz, özellikle de geleneksel SEO hiç kimse tarafından güvence altına alınamadığından. Özellikle sitenizden kazanç sağlamak için Adsense’e güveniyorsanız.

Ya da bağlı kuruluş pazarlaması ile karınızı artırmak istiyorsunuz ve müşterilerinizle e-posta listesi aracılığıyla güven inşa etmek istiyorsunuz, böylece siz ve onlar arasında güven var ve bu nedenle tavsiye ettiğiniz ürün ve hizmetleri satın alıyorlar.

Hedefinizi net bir şekilde tanımlamak için çok önemli iki şeyi anlamanız gerekiyor, bunları size detaylı olarak açıklayayım.

1- Sağladığınız içeriğin niteliği

Ne tür içerikler sağlıyorsunuz, örneğin bir Shopify mağazanız var mı ve sağlık ve güzellik alanında dropshipping alanında mı çalışıyorsunuz veya düzenli bir blogunuz var mı?

Bir çevrimiçi mağaza sahibi tarafından gönderilen e-postaların, normal bir içerik blogu sahibi tarafından gönderilenlerle aynı olmasını beklemeyin. Bu, sağladığınız içeriktir ve her şeyi belirleyecektir.

Örneğin, çevrimiçi mağazanın sahibi ürünlerle ilgili indirim kuponları ve teklifler gönderebilirken, blog sahibi ipuçları veya yeni makalelere bağlantılar içeren e-postalar gönderebilir.

2- Kitlenizin doğası

Ziyaretçilerin ve takipçilerin e-posta listenize neden üye olacakları, sizden tam olarak ne istedikleri, bunların doğasına ve sizden bilgi alarak çözmek istedikleri sorunlara bağlıdır.

Örneğin, pazarlamacının web sitesi posta listesi, pazarlama dünyasıyla ilgilenen ve İnternet’teki karlarını artırmak isteyenlere hitap eder, bu nedenle onlara birçok bilgi ve bunu yapmalarına yardımcı olacak özel araçlar sağlarız.

Sizin için net bir hedef belirleyene kadar önceki bilgileri dikkatlice düşünün ve ardından sonraki adımları uygulamaya başlayın.

Posta listenizi doğru şekilde nasıl oluşturabilirsiniz?

İstenen hedefe ulaşan başarılı ve uygulanabilir bir posta listesi oluşturmak kolay değildir, ancak basittir ve herhangi bir pazarlamacı, yeni başlayan biri olsa bile, doğru e-posta pazarlama yöntemini izlediğinde bunu uygulayabilir.

İhtiyacınız olan araçlar ve hizmetler hakkında konuşmadan önce – daha sonra ayrıntılı olarak konuşacağız – öncelikle size adım adım anlatacağım bir e-posta listesi oluşturma stratejisini öğrenmelisiniz.

1- İyi bir kurşun mıknatıs yapın

Kurşun mıknatıs, bir mıknatısın demiri çekmesi gibi bir ziyaretçinin posta listenize abone olmak istemesinin nedenidir, bu nedenle mıknatıs olarak adlandırılır.

Örneğin size daha önce e-posta listemizdeki abonelere özel bilgi ve araçlar gönderdiğimizden bahsetmişken, bu nedenle bu bilgileri edinmek için bu e-posta listesine üye olmanızı isteyebilir.

Bu adımın amacı budur, bu nedenle sitenizi veya mağazanızı ziyaret eden birinin posta listenize abone olmak istemesinin güçlü bir nedenini düşünmelisiniz. Bir çevrimiçi mağazanız varsa ücretsiz bir kurs, ücretsiz bir PDF kitabı veya özel indirimler sunabilirsiniz.

İyi bir kurşun mıknatıs oluşturmak ve uygun şekilde sunmak için kullanabileceğiniz birçok araç vardır. Örneğin, bu makaleyi okuduğunuzda karşınıza çıkan Pop Up buna bir örnek olabilir veya sayfanın başında görünen bir çubuk yapabilirsiniz.

Ayrıca, makale sayfasının solunda gördüğünüz gibi, yan tarafta görünen bir pencere öğesi de yapabilirsiniz. Bu araçlar çok basittir ve özellikle WordPress veya Shopify platformuna güveniyorsanız kolayca kullanılabilir ve ayarlarını yapabilir.

Web Siteleri için En Popüler Kurşun Mıknatıs Araçları:

Ücretsiz Merhaba Çubuğu Aracı

Ücretsiz Sumo Aracı

Ücretli Optinmonster Aracı

Başka araçlar da var ama en çok kullanılanlarından bahsetmek istedim, bu araçlar harika Kurşun Mıknatıslar tasarlamanızı ve kitlenize vereceğiniz kitapların veya ücretsiz hediyelerin linklerini koymanızı sağlar.

Bu pop-up’ların ne zaman görüntüleneceğini, ziyaretçinin sitenizden ne zaman ayrıldığını veya sayfayı 30 saniye ziyaret ettikten sonra da belirtebilirsiniz. Tüm bu ayarların her araçta kolayca sunulduğunu ve açıklandığını göreceksiniz.

Shopify için En Popüler Kurşun Mıknatıs Araçları:

Justuno uygulaması sınırlı bir süre için ücretsizdir

Bu şimdiye kadarki en iyi uygulamadır ve her zaman tavsiye ederim, çünkü e-posta listenize kaydolurken indirim kuponlarıyla pop-up’lar oluşturmanıza veya ziyaretçilere hediyeler veren bir döndürücü ve ziyaretçilerin e-postalarını almak için diğer birçok harika araç yapmanızı sağlar. rahatlıkla kullanabilir.

Daha sonra bahsedeceğim e-posta gönderme araçları da bazı kurşun mıknatıslar sağlıyor, ancak önceki araçlar kadar verimli değiller ve aşağıdaki resimler size bazı harika kurşun mıknatıs örneklerini gösteriyor.

Önceki tüm araçlar önceki e-postaları toplar ve bunları en popüler E-posta Otomatik yanıtlayıcılarına bağlayabilirsiniz – siteler için olsun, tüm posta listenize belirli e-postalar göndermenizi sağlayan araç, daha sonra bahsedeceğiz – ister siteler için WordPress platformunda veya Shopify’da.

2- Kitlenize verdiğiniz sözleri yerine getirin

E-posta listenize abone olan birine gönderdiğiniz ilk e-posta, hepsinden önemlisidir. Sözünüzü tutmalısınız, söz verdiğiniz ücretsiz hediyeyi veya indirimi mutlaka göndermelisiniz. Bu, başarılı bir posta listesi oluşturmaya yönelik ikinci adımdır.

E-posta pazarlamasında, vaat edilenden daha fazlasını sağlamayı amaçlayan “Her Zaman Fazla Teslim” olan altın bir kural vardır.Örneğin, listenize abone olan birine %20 indirim sözü verdiyseniz, ona %25 indirim yapın. İndirim Bu şekilde daha büyük bir fayda sağlarsınız ve izleyicilerin size daha hızlı güvenmesini sağlayan şey budur.

3- Kitlenize ilgi e-postaları gönderin

Bu, birçok pazarlamacının görmezden geldiği bir nokta, bu da abone olduktan sonra kişisel olarak birçok e-posta listesi bırakmama neden oluyor çünkü listenin sahibinin beni kendi çıkarları için sömürmeye çalıştığını hissediyorum.

Elbette müşteriler, mağazaların ve web sitelerinin bir şekilde kendilerine pazarlama yapmaya çalışacağını bilirler, bu nedenle e-posta gönderirken hepsini ürün veya hizmetlerinizi tanıtarak para kazanmak için yapmayın.

Seyirciyi düşünmek zorundasın, ona yardım etmeli ve sorunlarını çözmelisin, o zaman istediğin karı elde edeceksin. Bu nedenle gönderdiğiniz e-postalar sizinle ilgili değil, hedef kitleniz ve onlara nasıl yardımcı olacağınız hakkındadır.

4- Mail listenizi artırmak için içeriğinizin en iyi türlerini kullanın

Bu özellikle bloglar veya içerik siteleri için çok önemlidir, e-posta listenizi tanıtmalı ve sürekli büyütmelisiniz ve bunu yapmanın en iyi yolu en iyi blog ve sayfalarınızda ve en çekici ziyaretçilerinizde tanıtımını yapmaktır. Tıpkı bu makalenin başlarında posta listemizi tanıttığım gibi.

Bu yazıları özellikle uzun yazılarsa PDF’ye çevirerek okuyucunun e-posta listenize üye olduktan sonra indirebilmesini sağlayabilir ve bu sayede e-posta listeniz daha hızlı büyüyebilir.

5- Mail listenizi büyütmek için çeşitli sosyal medyaları kullanın

Birbirinizi tanıtmak için tüm pazarlama kanallarınızı kullanmalısınız, yani e-posta listenizi Facebook sayfanız ve Instagram veya YouTube kanalınız aracılığıyla tanıtıyorsunuz ve bunun tersi de hizmetlerinizi ve ürünlerinizi tanıtmak için tüm bu araçları kullanıyorsunuz.

Her kanalı bir özellik haline getirmeye çalışın.Posta listenize özel ipuçları ve araçlar verebilir ve hatta belirli bir aracın video gösterimini göstermek veya bir fikri açıklamak ve hatta belki canlı yayın yapmak için Facebook’u kullanabilirsiniz.

Bu sayede kitlenizin sizi birden fazla şekilde takip etmesini sağlayacaksınız ve takipçilerinizden biri e-posta listenizin kendisi için yararlı olmadığını görse bile Facebook sayfanızın uygun olduğunu ve tam tersini de bulacaktır.

Makalenin başında, olası tüm pazarlama kanallarına güvenmek ve bunları kendi yararınıza kullanmaktan kastım buydu. Kar elde etmek için elinizden gelen hiçbir fırsatı kaçırmamalısınız.

Etkili e-postalar nasıl gönderilir?

Şimdi kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: “İzleyicilerime nasıl iyi e-postalar gönderirim?” Merak etmeyin, e-posta listenize abone olan herkesin yeni e-postalarınızı heyecanla beklemesi için yapmanız gereken her şeyi anlatacağım ve her zaman olduğu gibi tüm bunlar adım adım anlatılacak.

1- Adres

Bu, e-postalarınızı alan birinin gördüğü ilk şeydir ve ayrıntılara ve istatistiklere girmeden en iyi adresler, içindeki her şeyi öneren uzun adreslerdir.

Örneğin, “Kadınların %75’i diyetini doğru yapmıyor ve sen nasıl onlardan biri olmayasın?” Bu başlık güçlü ve etkilidir ve içinde ne olduğunu ve okursa kendisine sağlayacağı faydayı belirtir. .

Bir başlık veya metin için nasıl kopya yazılır, metin yazarlığı adı verilen büyük bir konudur ve kapsamı, bırakın bir makalenin küçük bir bölümünü, tek bir makalede bulunmaz, ancak başlıklarla ilgili iki önemli şeyi bilmenizi istiyorum:

E-postaya önem vermek ve merak uyandırmak için adresin niş içindeki ünlü kişilerin numaralarını veya isimlerini içermesini sağlamak

Okuyucunun sunduğunuz şeyle daha fazla ilişki kurmasını sağlamak için kendiniz gibi kişisel kelimeler kullanın, yapabilirsiniz

Bu şeyler, e-postalarınızı açma oranını artırmaya ve okuyucunun ona gönderdiğiniz her yeni mesajı beklemesine yardımcı olur, böylece kitleniz size daha fazla güvenir, böylece belirli bir ürünü önerdiğinizde veya onlara bir hizmet veya ürün sattığınızda, sizden güvenle satın alacaklar.

2- E-postanın metni

Akılda kalıcı ve çekici bir başlık yazmanın ne anlamı var ve sonra kişi mesajı açtığında onu zayıf buluyor ve kendisine hiçbir fayda içermiyor. Sana daha önce de söylediğim gibi, sözlerini tutmalısın.

Başlık belirli bir içerik öneriyorsa – örneğin önceki örnekte olduğu gibi – e-posta metninin kendisi, ilginç ve çekici bir şekilde sunulan bu önemli bilgileri içermelidir.

Bu kısmı uzatmak istemiyorum ama e-postalarınızın birkaç şey içermesini istiyorum:

E-postalarınız, okuyucuyu çeken ve içerikle daha fazla ilişki kurmasını sağlayan bir hikaye anlatmalıdır, böylece okumayı tamamlar ve sonunda ondan ne istediğinizi uygular.

E-posta yararlı bilgilerle dolu olmalıdır.

E-postanın metni herkesin anlayabileceği şekilde olmalıdır.

Mesaj kişisel olmalıdır, çünkü daha sonra bahsedeceğimiz araçların birçoğu muhatabın adını ve diğer kişisel bilgileri belirtmenizi sağlar.

E-postaları birbirine bağlı hale getirmelisiniz, bu nedenle okuyucuyu kendisine göndereceğiniz bir sonraki e-postayı bekletmeye çalışın.

3- Resim ve videolar

Büyük pazarlamacılardan ve şirketlerden aldığı e-postaların çoğu, şaka veya video bağlantısı olsa bile bir resim, özellikle bir GIF içeriyor.

Etkileşimli e-postalar, bir indirim kuponu olsa bile okuyucunun sunduğunuz şeyden zevk almasını sağlamanın ve istediğiniz kararı vermesini sağlamanın yoludur.

4- E-posta gönderme zamanı ve oranı

E-posta gönderme oranı sitenizin içeriğine ve türüne bağlıdır, ancak ortak kural, çevrimiçi mağazaların, özellikle e-posta listesine abone olduktan sonraki ilk haftadan sonra müşterilerine haftada birden fazla e-posta göndermemesi gerektiğidir.

Bloglar gibi normal web sitelerine gelince, tatil ve resmi tatillerde ara vererek mümkünse her gün bir e-posta gönderilebilir.

Ne zaman e-posta göndereceğinizle ilgili olarak, güvendiğiniz e-posta gönderme aracındaki analitiği kullanarak kendiniz test etmelisiniz, tüm araçlar size bu bilgileri sağlar.

5- E-posta yanıtı

E-postaların %45’i telefonla okunur, bu nedenle e-postalarınız okundukları cihaza duyarlı olmalıdır.

Araçların çoğu size bu özelliği sağlar, ancak bunu kendiniz kontrol etmeniz gerekir.

6- CTA e-postasının amacı

Bu, hedef kitlenize gönderdiğiniz e-postanın en önemli kısmıdır ve e-posta pazarlama kampanyalarınızın etkili olup olmadığını da belirler.

Alıcı istediğiniz kararı vermeden (Harekete Geçirici Mesaj) çok sayıda e-posta göndermenin faydası nedir, onun en son makalelerinizi okumak için bir bağlantıya tıklamasını, videolarınızdan birini izlemesini veya belirli bir hizmet veya ürünü satın almasını istiyorsunuz. .

Bu konu e-postada açık olmalıdır, bu nedenle istediğiniz hedefe ulaşana kadar bu konuyu e-postanın kendi metninde birden fazla kez belirtmelisiniz.

E-posta göndermek için en önemli araçlar

Size en önemli e-posta pazarlama araçlarını veya daha önce bahsettiğim gibi Otomatik Yanıtlayıcılar olarak bilinen araçları tanıtmadan önce, tüm pazarlamacıların bu araçlara güvenmesini sağlayan bazı önemli özellikleri bilmelisiniz.

1- E-posta Sırasını Kullanın – Yapın

Bu araçların size sunduğu en önemli özellik e-postaları önceden hazırlayıp e-posta dizisi adı verilen belirli bir olayda gönderme yeteneğidir.Örneğin, herhangi bir kişiye gönderilmek üzere 5 e-posta hazırlayabilirsiniz. ilk hafta posta listenize abone olan yeni kişi.

Ayrıca belirli bir teklifi veya hizmeti tanıtmak için birkaç e-postadan oluşan bir promosyon kampanyası oluşturabilir ve belirli bir sezon veya Yeni Yıl gibi etkinlik nedeniyle önceden e-postalar oluşturabilirsiniz.

2- Posta listenizi kendiniz bölün

Birkaç başka özellik daha vardır, bunlardan en önemlisi, posta listenizi bölebilmenizdir.Örneğin, burada, pazarlamacı web sitesinde, posta listemize aboneleri, bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgilenenler ve stoksuz satışla ilgilenenler olarak ayırıyoruz. Posta listenizi Segmentler veya belirli bölümler şeklinde bölebilirsiniz.

Daha gelişmiş özellikler de var.Örneğin, okuyucunun belirli bir bağlantıya tıklamasını istediğiniz CTA olabilir.O bağlantıya tıklayanlara gönderilmek üzere birkaç e-posta hazırlayabilirsiniz ve başka bir dizi e-posta gönderilir. bu linke tıklamayanlara

Tüm bunlar, şu anda mevcut olan ileri teknolojiye güvenerek e-posta pazarlamasından mümkün olan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

3- Gönderdiğiniz e-postaların verilerini analiz edin

Bu özellik bunun için para ödemeniz için yeterli, bu yüzden daha sonra detaylı olarak bahsedeceğim ancak şimdi bilmenizi istediğim tek şey tüm e-posta gönderme araçlarının size çok önemli verileri analiz etmesi ve gerekli bilgileri alması için sağladığıdır. e-posta pazarlama kampanyalarınızda.

En İyi E-posta Otomatik Yanıtlayıcıları — H3 Yapın

Piyasada çok fazla araç var ve hemen hemen hepsi aynı görevleri yerine getiriyor ama ben size fiyat ve yetenek açısından en iyi 3 aracı vereceğim.

Pazarlama ekibinin güvendiği araç olan EmailOctopus, posta listenizdeki ilk 2.500 abone için ücretsizdir

Mailchimp en eski e-posta pazarlama aracıdır ve posta listenizdeki ilk 2.000 abone için ücretsizdir

GetResponse şimdiye kadar kullandığım en iyi araçtır, ancak biraz pahalı olduğu için çok fazla değil, ancak sağladığı yetenekler ve yapay zekaya olan güveni onu şüphesiz piyasadaki en güçlü araç yapıyor.

 Birinci veya ikinci araçla başlamanızı tavsiye ederim ve kârınız arttığında üçüncü araca yükseltebilirsiniz, hepsi WordPress, Shopify ve hatta Blogger platformlarında kolayca kullanılabilir.

Sonuçların analizi

 Pazarlamacının özelliği, sonuçları iyileştirmek için değişiklik yapmak ve değiştirmek için analiz ve veri toplamadır ve daha önce belirttiğim gibi, önceki tüm araçların e-posta pazarlama kampanyalarınız hakkında her şeyi bilmenizi sağlayan harika veriler sağladığını ve işte burada sürekli bakmanız gereken bu verilerden en önemlisi.

Posta listenize abone olun

Bu, bakmanız gereken ilk bilgi parçasıdır, posta listenizde her gün kaç yeni abone vardır, bu sayı ne kadar yüksekse, pazarlama kampanyalarınız, e-postalarınız ve potansiyel müşteri mıknatıslarınız o kadar etkili olur.

2- teslim edilebilirlik

Bu aynı zamanda önemli bir bilgi parçasıdır, bazen Spam Klasörüne veya promosyon Klasörüne erişen birine bir e-posta gönderdiğinizde alıcının gelen kutusuna e-postaların yüzde kaçının ulaştığı ve bu alıcının e-postanızı görmemesine yol açacaktır.

E-posta listenizdeki abonelerden e-postanızın beyaz listesini oluşturmalarını (yani e-postanızı belirli bir klasöre eklemek veya bu e-postaları sürekli olarak almak istediklerini ve spam olmadıklarını onaylamalarını) istemeniz gerekir. ayarları) e-postalarınızı normal şekilde almak için.

Bunu e-posta listenize üye olmadan önce veya onlara göndereceğiniz ilk e-postada söyleyebilirsiniz, daha sonra e-postalarınızın abonelerin gelen kutusuna her zaman sorunsuz bir şekilde ulaşmasına yardımcı olacak bazı önemli ipuçları vereceğim.

3- Açık oran

E-postaları istediğiniz kişiye gönderdikten sonra kendinize sormalısınız, okuyorlar mı? Cevabı, güvendiğiniz aracın size sağladığı e-postaları açma oranından öğrenebilirsiniz.

Yüzde, sağladığınız içeriğin niş ve doğasına bağlı olarak büyük ölçüde değişir, bazen çoğu alanda %15’in çok iyi olduğunu bulan pazarlamacılar vardır.

4- TO oranı

Size daha önce CTA’nın öneminden bahsetmiştim ve e-posta listenizdeki abonelerin kendilerine gönderdiğiniz bağlantılara tıklamalarına tepkilerini ölçmek için Tıklama Oranına ve yüzde ne kadar yüksekse, tıklama oranına dikkat etmelisiniz. dahası bu, kullandığınız e-postanın metninin benzersiz olduğunu ve elbette bunun tersi olduğunu gösterir.

5- Abonelikten çıkma oranı

Posta listenizde her gün kaç abone kaybediyorsunuz? Bu sayı mümkün olduğunca düşük olmalıdır. Herkes herkesi tatmin edemez ve belki birileri ücretsiz hediyenizi almak için listenize abone olur ve ardından abonelikten çıkar.

Bütün bunlar tamam ama yüksek oranda abone kaybetmediğinizden ve her zaman listenizdeki abone sayısını artırdığınızdan ve onlara sunduklarınızdan faydalandıklarından emin olmalısınız.

E-posta pazarlama ipuçları

Artık, hangi alanda çalışırsanız çalışın, İnternetteki satışlarınızı ve kârınızı artırmak için e-posta pazarlamasından yararlanmak için net bir stratejiniz var.

Elinizden gelen bu fırsatı asla kaçırmayın ve en iyi sonuçları elde etmenize daha fazla yardımcı olmak için size zaman içinde öğrendiğim ve mükemmel sonuçlar elde etmeme yardımcı olan en önemli ipuçlarını vereceğim.

1- Mail listenizi düzenli olarak temizleyin

Posta listenizi sadece ilgilenenleri içerecek şekilde temiz tutmalısınız, 2.000 meşgul abonesi olan bir posta listesi, 10.000 reaktif olmayan aboneden çok daha iyidir.

Bunun için 45 gün boyunca (ve bazen daha az) e-postalarınızı açmayan her aboneyi listenizden çıkarmanız ve ayrıca e-posta açan ve onun için koyduğunuz linklere tıklamayan herkesi listenizden çıkarmanız gerekir.

Özellikle mail listeniz büyüdüğünde önceki araçları kullandığınızda para ödediğinizi unutmayın, bu yüzden abonelerinizin harcadığınız bu parayı hak ettiğinden emin olmalısınız.

2- Spam Filtrelerinden Kaçının

Daha önce size gönderdiğiniz e-postaların bazen alıcının spam kutusuna düştüğünü ve bundan nasıl kaçınacağınızı anlatmıştım ancak e-postalarınızın gelen kutusuna ulaşmasını sağlamak için kullanmanız gereken başka yöntemler de var.

E-postanızı oluşturmak için güvendiğiniz barındırma şirketiyle iletişime geçmeli ve e-postalarınızı önlemek için özel bir sunucu kullanmalarını istemeniz gerekir.Spam Filtreleri (e-postanın spam olup olmadığını belirlemek için Gmail ve diğer hizmetlerin güvendiği araçlardır) ya da değil)

Diğer bir yol ise gönderdiğiniz e-postalarda teklif, fırsat gibi kelimeleri çok kullanmamak, mümkünse hiç kullanmamanız tercih edilir.

3- A/B testi yapın

Önceki araçların çoğu, A/B Testini çok kolay bir şekilde yaparak e-postanın sürümünü, kullandığınız adresi ve diğer ayrıntıları test etmenizi sağlar.

Örneğin, göndermek istediğiniz aynı e-posta için iki adres belirtebilirsiniz ve araç, e-postayı listenizdeki abonelerin küçük bir kısmına göndererek hangi adresin en yüksek Açık Orana, yani açma oranına ulaştığını test eder, ardından en iyisini seçin ve listenizdeki diğer abonelere gönderin.

E-postalarınızdaki her şeyi adres, metin, CTA, resimler ve diğer şeylerden bu şekilde test edebilir ve zamanla sizin için en iyi sonuçları elde eden yöntem ve yöntemi bulacaksınız.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here