Instagram’dan bir hesabı kalıcı olarak silme

0
11

Instagram hesabını kalıcı olarak silme adımları

 Instagram hesabını cep telefonundan kalıcı olarak sil

 Instagram (İngilizce: Instagram), kullanıcının Instagram hesabını telefondan kalıcı olarak silmesine olanak tanır ve Instagram hesabı Android’den silinebilir veya aşağıdaki adımlar izlenerek Instagram hesabı iPhone için kalıcı olarak silinebilir:

 İnternet tarayıcınız üzerinden Instagram’a gidin ve giriş yapın. Instagram hesaplarını kalıcı olarak silmek için resmi sayfaya gidin. Ekranda görünen birkaç seçeneği gösteren açılır menüden Instagram hesabını silme nedenini belirleyin. Sağlanan alana Instagram hesabının şifresini girin. “Hesabımı kalıcı olarak sil” komutunu tıklayın. Instagram hesabını bilgisayardan kalıcı olarak silme Aşağıdaki adımları izleyerek Instagram hesabını bilgisayardan hızlı bir şekilde kalıcı olarak silebilirsiniz:

Tarayıcınızı kullanarak Hesabınızı Silin sayfasına giriş yapın. Instagram’a gidin ve oturum açın. Seçeneklerin sunulduğu açılır listeden Instagram hesabını neden kalıcı olarak silmek istiyorsun? (Hesabını neden siliyorsun?) sorusunu cevaplayarak kalıcı olarak silme nedenini belirleyin. Instagram hesabı. “Hesabımı kalıcı olarak sil” komutunu tıklayın. Instagram hesabını silerken önemli notlar Instagram hesabını kalıcı olarak silmek için bir web tarayıcısı kullanmanız gerekir ve uygulama üzerinden hiçbir şekilde silinemez.

 Instagram uygulamasını silmek Instagram hesabını silmeyeceğinden, Instagram hesabını silmek için önceki yöntemleri izlemelisiniz.

Instagram hesabını kalıcı olarak silmenin tüm yorumları, beğenileri, fotoğrafları, videoları sileceğini ve takipçilerin silineceğini bilmelisiniz.

Kullanıcı hesabı hiçbir şekilde kurtaramayacağından hesabın kalıcı olarak silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekir. Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakma adımları Instagram hesabını cep telefonundan geçici olarak devre dışı bırakma Instagram kullanıcısı aşağıdaki adımları izleyerek Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakabilir ve Instagram hesabı cep telefonundan devre dışı bırakılabilir

Tarayıcınız aracılığıyla resmi Instagram web sitesine gidin ve giriş yapın. Ekranın sağ üst kısmında görünen profil resmine tıklayın. Menüden Profil’e tıklayın. Ekranın üst kısmındaki Profili Düzenle’ye tıklayın. Hesabını geçici olarak devre dışı bırak komutuna ilerleyin, ardından üzerine tıklayın. Liste üzerinden Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bırakma nedenini seçme Hesabınızı neden devre dışı bıraktınız? (Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz) ve hesabın şifresini yeniden girin ve hesabı devre dışı bırakma komutu, açılır listeden bir neden seçip şifreyi girinceye kadar görünmeyecektir. Kişisel hesabınızı devre dışı bırakın’a tıklayın

 (Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakın) ekranın alt kısmında görünür. Instagram hesabını bilgisayardan geçici olarak devre dışı bırak Instagram kullanıcısı, aşağıdaki adımları izleyerek kişisel Instagram hesabını bilgisayardan geçici olarak devre dışı bırakabilir:

 Tarayıcı üzerinden Instagram web sitesine gidin ve ardından giriş yapın. Profil resmine tıklayın, ardından profili seçin. Menüden Profili Düzenle’yi seçin. Sayfanın alt kısmından Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak seçeneğine tıklayın. Hesabınız neden devre dışı bırakıldı listesinden Instagram hesabı neden geçici olarak devre dışı bırakıldı sorusunun cevabı? (?Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz) ve hesabın şifresini girin. “Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakın” komutunu tıklayın. Instagram hesabını devre dışı bırakırken önemli notlar Instagram hesabını geçici olarak devre dışı bıraktığınızda, fotoğraflarınız, videolarınız, takipçileriniz, yorumlarınız ve beğenileriniz hesap kurtarılana kadar kaybolacaktır.

 Instagram hesabı geçici olarak devre dışı bırakıldığında, daha sonra kurtarılamayan hesabı kalıcı olarak silme işleminin aksine kolayca kurtarılabilir.

Instagram hesabının geçici olarak devre dışı bırakılması işlemi tamamlandığında, kullanıcı Instagram hesabından dışlanır ve siz tekrar giriş yapmaya başlayana kadar hesap devre dışı bırakılır. Geçici olarak devre dışı bırakılan bir hesabın kurtarılması üzerine, hesap yalnızca haftada bir kez devre dışı bırakılabilir.


Instagram hesap silme sayfasına doğrudan bağlantı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here