Gezi Rehberi | Sezer Taş – gezginsezer.com

0
80

Gezi :  Ülkeler ya da kentler arasında, gezmek, görmek, tanımak, dinlenmek  ya da bir iş dolayısıyla yapılan yolculuklara denir.

Tanımda da ifade edildiği üzere yeni yerler görme merakı, keşfetme durumu geçmişten bugüne gelen bir miras gibi. İnsanoğlu ayağa  kalktığından bu yana hep yolda olmuştur. Yolda olmanın sonucunda ise yeni yerlerin keşfi, yeni hayallerin umudunu yakalama şansı doğmuştur.

Gezip görmeyi, keşfetmeyi, geçmişte yolda olan insan anlamında kullanılan gezginler, seyyahlar yaparlardı bugün ise çağımızın modern Çelebileri,Seyyahları ve Gezginleri yapmaktadırlar. İnsanoğlu çağlar atladı, dönemler geçirdi yine de bu keşfetme merakını,  gezme aşkını, insanlara anlatma duyarlılığını bir nebze de olsa kaybetmedi.

Bu anlamlı girişten sonra gelin sizlere insanları gezip gördükleriyle, bildikleriyle aydınlatmaya çalışan bir Gezginden bahsedelim.

Sezer Taş Nam-ı Diğer Gezgin Sezer , tıpkı geçmişte atalarının yapmış olduğu o mukaddes gezginlik görevini , kendisine miras bırakılmış bir görevmiş gibi , gezip gördüklerini,  okuyup derlediklerini insanlara aktarmaya çalışıyor. 

Bazen iş icabı bulunduğu kentleri , bazen uzunca bir zaman kalmak zorunda kaldığı bir şehri,  altını üstünü ayırt etmeden tamamen insana dokunan ve değer katacak ölçülerde anlatmaya çalışıyor.

Bir şehrin dününü , bugününü , bulunduğu konumunu, şehre gidiş yollarını, kalınacak ve gezilecek mekanları, harcama tutarlarını kalem kalem hesap ederek aktarmaya çalışan Gezgin Sezer ( Sezer Taş ) siz gezi tutkunlarını kişisel bloguna davet ediyor . Gezgin Sezer tarafından kaleme alınan gezi yazılarını okumak ve takip etmek istiyorsanız #GezginSezer linkine tıklayınız.

Bu bir tanıtım yazısıdır. İşletmenizin reklamını yapmak veya tanıtmak istiyorsanız iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here