En Ucuz Domain Nereden Alınır? 10 En Ucuz Alan Adı Firması

0
99

Merhaba Blogsavar.net okuyucuları, yine dopdolu bir karşılaştırma yazısıyla karşınızdayız. Bildiğiniz gibi önceki makalemizde En Ucuz Com.tr Uzantılı Alan Adı Nereden Alınır ? adlı yazımızı sizlerle paylaşmıştık. Serinin ikinci makalesini ise domain (alan adı) fiyatları üzerine yazmaya karar verdik.

Bu yazımızda da insanların faydalanabileceği bir konu üzerinde durmak istedik . Sayfa sayfa dolaşmadan bilindik firmaların domain fiyat listelerini bulabilecekleri , gerçekten de yararlı olabileceğini düşündüğümüz bir tarzda oluşturmaya çalıştık. Burada dikkat ettğimiz noktalar arasında jenerik olarak bilinen .com / .net /.org alan adlarına ağırlık vererek , diğer alan adlarının liste fiyatlarını da es geçmeyerek bir liste oluşturduk.

Eğer bir alan adı almak gibi bir düşünceniz var ise bu listeleri tek tek incelemenizde fayda var. Sayfa sayfa dolaşmadan kararınızda size yardımcı olacak bu yazımızı dikkatle takip etmenizi tavsiye ederiz.

10 En Ucuz Alan Adı Firması

Hosting.com.tr Domain Fiyatları

Hosting.com.tr tarafından müşterilerine sunulan domain fiyat listesi aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Eğer .com ve .net alan adlarından birini almak isterseniz, kaçırmayın deriz. Çünkü .com ve .net alan adlarında büyük indirimler var. Her iki alan adının fiyatı 4,99 $ olarak belirlenmiş . Türk Lirası olarak karşılıkları ise 28.55 liradır. Bu tabloda belirtilmeyen .org alan adının fiyatı ise 11,95 $ > 68.37 TL olarak belirtilmiştir.

Turhost Domain Fiyatları

Turhost’un müşterilerine sunmuş olduğu fiyat listesine baktığımızda ; jenerik olarak gösterilen alan adlarından .com haricindeki alan adları (.net, .org) diğer firmaların sunmuş olduğu domain fiyatlarıyla benzer fiyatlar olarak karşımıza çıkmaktadır .

.com > 39.77 TL

.net > 55.71 TL

.org > 62.53 TL

Genel olarak baktığımızda ise ;

.com : 7,98 $ > 45.49 TL

.net : 9,99 $ > 57.16 TL

.org : 10,99 > 62.88 TL

Natro Domain Fiyatları

Natro’nun müşterilerine sunmuş olduğu domain fiyatlarının genel listesi tabloda yer almaktadır. İnsanlar tarafından en fazla kullanılan domain fiyatları ise şöyle;

.com :7,99 $ > 45.51 TL

.net : 9,99 $ > 56.90 TL

.org : 10,99 > 62.60 TL

Yalnız .xyz alan adında büyük bir indirim var. Düşünenler olursa kaçırmayın derim.

.xyz : 0,50 > 2.86 TL

Vargonen Domain Fiyatları

Vargonen tarafından müşterilerine sunulan fiyat listesi aşağıdaki listede yer almaktadır. Burada Vargonen yeni müşterileri için, .com ve .net alan adlarını 7,99 $ > 45.71 TL‘den satışa sunarken, .org alan adını ise 9,99 $ > 57.16 TL’den satışa sunmaktadır. Tabloda ayrıca yenileme ve transfer ücretleride yer almaktadır. Domain alırken bunlara da dikkat ediniz.

Güzel Hosting Domain Fiyatları

Güzel Hosting tarafından müşterilerine sunulan domain fiyatlarına baktığımızda , en fazla tercih edilen alan adı uzantıları olan .com, .net ve .org alan adlarının fiyatları genel olarak şöyle ;

.com : $8.25 USD > 47.20 TL

.net : $11.29 USD > 64.59 TL

.org : $10.65 USD > 60.93 TL

Tabloda diğer alan adlarının fiyatlarına da göz gezdirebilirsiniz. Bunun yanında alan adlarının transfer edilmesi halinde veya diğer yıl yenilenmesi durumunda verilecek olan fiyatlara da yer verilmiş durumda, incelemenizde fayda var.

Hostixo Domain Fiyatları

Hostixo tarafından müşterilerine sunulan jenerik domain fiyatlarının listesi aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Hostixo , .net ve .org alan adları için 11,99 $ > 68.60 TL gibi bir fiyat belirlerken, .com alan adı için ise 8,99 $ > 51.44 TL gibi bir fiyat sunmaktadır. Hostixo’nun güzel olan tarafı ise yenileme ve transfer işlemlerinde aynı fiyatları müşterilerine sunmasıdır. Bu gibi özellikleri de dikkate almanızda yarar vardır.

İHS Domain Fiyatları

İHS tarafından müşterilerine sunulan domain fiyat listesi aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Burada incelemeye alacağımız alan adları ise .com, .net ve .org alan adları olacaktır. İHS tarafından sunulan domain listesine baktığımızda .com 53,58 TL, .net 59,31 TL, .org alan adı ise 62.97 TL olarak belirtilmiştir.

Atak Domain Fiyatları

Atak Domain tarafından müştelerine sunulan alan adları fiyat listesi aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Burada inceleyeceğimiz domainler ise .com, .net ve .org alan adları olacaktır. Popüler domainler arasında yer alan .com ve .net alan adlarının fiyatı 9,99 $ > 57.16 TL iken, .org alan adının fiyatı ise 11,99 $ yani 68.60 TL olarak belirlenmiştir.

Godaddy Domain Fiyatları

Godaddy daha çok alan adı sorgulaması şeklinde bir fiyat listesi sunduğundan bizler de bu şekilde bir sorgulama yapma gereği duyduk. Alan adının ne olduğu çok önemli değil bu listede bu nedenle ne sorguladığımızın bir önemi yok. Genel olarak baktığımızda Godaddy müşterilerine ilk yıl ve 2 yıl bazlı bir alan adı fiyatı karşılarına çıkarmaktadır. Örneğin 2 yıl bazlı bir .com alan adını almaya çalıştığınızda ilk yıl 20 TL olarak diğer yıl ise 79,99 TL olarak fiyat göstermektedir. Bunun yanında .com, .net ve .org domainlerini sadece 1 yıllığına aldığınızda karşınıza farklı bir fiyat sunmaktadır.

1 yıllık .com alan adını aldığınızda ödeyeceğiniz tutar : 79,99 TL

1 yıllık .net alan adını aldığınızda ödeyeceğiniz tutar : 60,99 TL

 

1 yıllık .org alan adını aldığınızda ise ödeyeceğiniz tutar : 65,99 TL olarak belirlenmiştir.

Dikkat ederseniz alan adlarının ikinci yıl fiyatları da tabloda yer almaktadır. Alan adı alırken bunlara dikkat ederseniz, karlı çıkan siz olursunuz.

Kısa Kısa Notlar

Alan adı alırken dikkat edeceğiniz noktalardan biri ilk alım ile ikinci alımların(yenileme) genel fiyat listesi olacaktır. İlk alımda çok düşük fiyatların sunulması sizi yanıltmasın, aksine ikinci yıl yani yenileme fiyatlarını da karşılaştırmanız ve bunun analizi sonucunda alan adını almaya karar vermeniz sizin faydanıza olacaktır.

Alan adı alırken, sağlam ve güvenilir yerlerden almanız sizin faydanıza olacaktır. Merdiven altı firmalardan alan adı almamaya özen gösterin .

Burada onlarca alan adı sağlayıcısı firma arasından en iyi fiyatları sunan hosting firmalarını sizler için bir araya getirmeye çalıştık. Burada yer alan firmalar yaklaşık olarak aynı fiyatları bizlere sunmaktadırlar. Buradaki fiyatlar doların dalgalanmasına göre farklılık gösterebilir, yani bugün 50 lira olan bir alan adı yarın 40 liraya düştüğü gibi 60 liraya da çıkabilir, bu değerler sizi aldatmasın.

Buradaki fiyatlar saf hesaplanmış fiyatlardır. Fiyatlara KDV dahil değildir, alan adını aldığınızda bu gibi değerler hesaplanarak yeni fiyatlar karşınıza çıkarılacaktır.

Son olarak önerdiğiniz bir alan adı sağlayıcısı var mı ? Sorusunu sorarsanız eğer, Hostixo ile daha önce calıştığımızdan dolayı önerebileceğim Hosting firmasıdır. Gerek ilgi, alakaları gerekse müşteri memnuniyeti son derece iyi diyebileceğimiz firmalar arasında yer almaktadır.

Son olarak ise alan adı alırken yukarıda sizlere vermiş olduğumuz mesajları da dikkate alarak tercihte bulunursanız karlı çıkacağınızdan emin olabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here