En İyi WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

0
125

Web sitenize her gün onlarca resim (görsel) yüklüyor ve siteniz ağırlaşıyor mu ? Hızlı ve dolayısıyla sorunsuz bir şekilde yüklenilebilen siteler, ziyaretçiler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Sitenizin bel kemiğini oluşturan resimlerin optimize edilmesi yani web sitenize göre uyarlanması Google’da yükselmenizi sağlayan en önemli unsurlardan biridir.

SEO açısından da önemli iyileştirmeler arasında yer alan resim sıkıştırma işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz ? WordPress’i ayakta tutan eklentiler olduğuna göre, resim sıkıştırma işlemimizi de eklentiler sayesinde gerçekleştireceğiz. Şimdi sizlere WP için en iyi diyebileceğimiz ve önerdiğimiz resim sıkıştırma eklentilerinden bahsedeceğiz. Özelliklerine ve kullanımlarına göre bunlardan herhangi birini web sitesine yükleyerek , sitenizin hızında iyileştirmeler sağlayabilirsiniz.

En iyi WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

Bu yazımızda WordPress kullanıcılarının işine yarayacak ve resim sıkıştırma konusunda en iyi çözümü sunan eklentileri sizler için derlemeye çalıştık . WordPress kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen 7 resim sıkıştırma eklentisini sırasıyla inceleyebilirsiniz.

EWWW Image Optimizer

EWWW İmage Optimizer, sayfa optimizasyon yoluyla sayfa hızınızı arttıracak. Artan sayfa hızları, daha iyi arama motoru sıralamalarına etki edecek ve aynı zamanda dönüşüm oranlarını da artırabilecek. (satışların ve kayıtların artması).

Aynı zamanda depolama alanı ve bant genişliği tasarrufu sağlayacaktır. EWWW IO yüklediğiniz yeni görüntüleri otomatik olarak optimize ederken, önceden yüklediğiniz tüm görüntüleri de optimize edebilir ve isteğe bağlı olarak resimlerinizi en iyi dosya biçimine dönüştürebilir. Görsel olarak kayıpsız piksel mükemmel sıkıştırma veya yüksek sıkıştırma seçeneklerini seçebilirsiniz. 700.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Imagify – WebP & Image Compression and Optimization

Imagify görüntüleri optimize etmek için en gelişmiş araçlardan biridir. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, küçük resimler de dahil olmak üzere tüm resimleriniz WordPress’e yüklendiğinde otomatik olarak optimize edilir. WebP görüntülerini ücretsiz dönüştürmek için Imagify’ı da kullanabilirsiniz .Ayrıca İmagify eklentisi WooCommerce ve NextGen Galerisi ile uyumludur. 200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Compress JPEG & PNG images (TinyPNG )

Eklenti ile JPEG ve PNG resimlerinizi optimize ederek web sitenizi daha hızlı hale getirebilirsiniz. Bu eklenti, popüler görüntü sıkıştırma hizmetleri TinyJPG ve TinyPNG ile bütünleşerek tüm görüntülerinizi otomatik olarak optimize eder.

WordPress sitenize bir resim yükledikten sonra, yeniden boyutlandırılan her resim TinyJPG veya TinyPNG servisine yüklenir. Resminiz, mümkün olan en iyi optimizasyonu uygulamak için analiz edilir. Resminizin içeriğine bağlı olarak en uygun strateji seçilir. Sonuç, WordPress sitenize geri gönderilir ve orijinal görüntüyü daha küçük bir boyutla değiştirir. Ortalama olarak JPEG görüntüler % 40-60 ve PNG görüntüler ise görünürde kalite kaybı olmadan % 50-80 oranında sıkıştırılır. Web siteniz ziyaretçileriniz için daha hızlı yüklenir ve depolama alanından ve bant genişliğinden tasarruf edersiniz. 200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullancııları tarafından tercih edilmiştir.

ShortPixel Image Optimizer

Web sitenizdeki herhangi bir resmi veya PDF belgesini optimize ederek web sitenizin SEO sıralamasını, ziyaretçi sayısını ve sonuçta satışlarınızı arttırır. ShortPixel, tüm geçmiş görüntülerinizi ve PDF belgelerinizi tek bir tıklamayla sıkıştırabilen kurulumu ve kullanımı kolay resim optimizasyon eklentilerinden biridir.

Yeni görüntüler arka planda otomatik olarak yeniden boyutlandırılır ,yeniden ölçeklenir ve anında optimize edilir. 100.000+ etkin kurulum ile WP kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

reSmush.it Image Optimizer

reSmush.it Image Optimizer , reSmush.it API’sini temel alarak ücretsiz görüntü optimizasyonu kullanmanıza izin verir . reSmush.it, birkaç gelişmiş algoritmaya dayalı olarak görüntü boyutu küçültme sağlar. API, 5 MB’a kadar JPG, PNG ve GIF dosyalarını kabul eder .

Bu eklenti, tüm resimlerinizi 2 tıklamayla optimize etmek için toplu bir işlem içermektedir. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde görüntü optimizasyon seviyenizi değiştirebilirsiniz. Bu hizmet, farklı CMS’lerde (WordPress, Drupal, Joomla, Magento, Prestashop…) 300.000’den fazla web sitesi tarafından kullanılmaktadır . 90.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Kraken.io Image Optimizer

Bu eklenti, Kraken.io Image Optimizer’ın API’siyle yeni ve mevcut WordPress resim yüklemelerini optimize etmenize ve yeniden boyutlandırmanıza izin verir . Hem kayıpsız hem de akıllı kayıplı optimizasyon modları desteklenir. Desteklenen dosya türleri JPEG, PNG ve GIF’tir (animasyonlu GIF dahil). Maksimum dosya boyutu sınırı 32 MB’dir. 30.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Image Optimizer by 10web

Image Optimizer by 10web WordPress eklentisi, görüntü kalitesini korurken PNG, JPG, GIF ve PDF (yalnızca ücretli sürüm) dosyalarını yeniden boyutlandırmanızı, sıkıştırmanızı ve optimize etmenizi sağlar. Kayıpsız, Kayıplı ve Maksimum Kayıplı (sadece ücretli sürüm) Sıkıştırma yöntemleri seçim için kullanılabilir.

Kayıpsız Sıkıştırma, görüntü kalitesini önemli derecede etkilemeden görüntüleri yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır. Lossy Compression yöntemi ile görüntüleri minimum kalite kaybıyla sıkıştırabilirsiniz. Genel olarak, görüntü sıkıştırma eklentisi, görüntü ve sıkıştırma türüne bağlı olarak görüntü dosyalarını % 80’e kadar yeniden boyutlandırmanızı sağlar.

WordPress eklentisi, tek bir tıklamayla aynı anda birden fazla görüntüyü optimize etmeyi sağlayan toplu optimizasyon seçeneği ile birlikte gelir. Eklentinin ücretsiz sürümünde toplu olarak optimize edebileceğiniz resim sayısı sınırlıdır. Eklentinin gelişmiş ayarı, resimlerinizi sizin için en iyi şekilde çalışan dosya biçimine dönüştürmenize, küçük resimler de dahil olmak üzere istediğiniz resim boyutlarını optimize etmenize olanak sağlar.

Eklenti istatistikler sağlar, böylece en son optimizasyon gerçekleştiğinde kaç görüntü optimize edildiğini ve sonuçta ne kadar yer kazandığınızı her zaman bilirsiniz. 20.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Genel Değerlendirme

Web siteniz için uygun olan resim optimasyon eklentilerinden birini seçin ve kararlı bir şekilde yolunuza devam edin. Bu tür optimize işlemlerini sağlıklı bir şekilde yürütmeniz halinde sitenizin hızında iyileşmeler sağlanacak , bu da sizin Google’da daha üst sıralara taşınmanızı, SEO puanınızın yüksek değerlerde olmasını ve dolayısıyla da sitenize ziyaretçilerin sık sık uğramasını sağlayacaktır. Hangisini kullanmanız konusunda bir öneri almak isterseniz size tavsiyemiz en fazla tercih edilen EWWW Image Optimizer, ShortPixel ve TinyPNG tarafından desteklenen eklentilerinden birini kullanabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here