En İyi WordPress Döviz Kuru Eklentileri

0
262

Bir web siteniz veya blogunuz var ve sitenize döviz kurlarını gösteren tablolar mı eklemek istiyorsunuz ? Öyle ise doğru adrestesiniz diyebiliriz. WordPress tabanlı bir siteye sahipsiniz ve sitenize döviz kurlarını gösteren veya çeviri yapacak tablolar mı eklemek istiyorsunuz, bu makalemiz tam size göre.

Aslında ilgilenmiş olduğunuz kategori ne ise onunla ilgili kullanmış olduğunuz tema veya scriptte bazı özellikler yüklü bir şekilde gelir. Bu özellikler arasında döviz kuru bilgileri de yer almaktadır. Haber, portal vb içerikli sitelerin temalarında bu özellik çoğu kez yüklüdür . Ama kişisel blog veya diğer özelliklere sahip kimi temalarda bu özellik bulunmaz.

Web siteniz finans sitesi veya kişisel bir blog ise ve siz bu sitelerinize döviz kuru eklemek için ne yapmalısınız sorusuna gelecek olursak , size vereceğimiz öneriler arasında ya özel olarak geliştirilmiş döviz kuru eklentilerinden yararlanacaksınız ( satın alarak) ya da WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak sunulan eklentilerden yararlanacaksınız.

Açıkçası bu konuda üretilen eklentileri incelediğimizde ücretsiz olarak sunulan çok fazla eklenti olmadığını gördük. Sizler de araştırdığınızda bize bu konuda katılacaksınız. Sitemizde paylaşmış olduğumuz eklentiler, insanlar tarafından en çok tercih edilen popüler eklentiler arasında yer almaktadır. Sizlerde sorunsuz olarak çalışan eklentileri sitenize entegre edebilirsiniz.

Exchange Rate Table Eklentisi

Exchange Rate Table ile dünyadaki herhangi bir para birimi veya birimleri için özel olarak döviz kuru tablosu oluşturabilirsiniz. Ayrıca çeşitli masa boyutları ve formatları arasından seçimler yapabilirsiniz.

Exchange Rate Table ile ;

200’den fazla para birimi seçimi

Ekran formatı seçimi, ayarlanabilir genişlik ve başlık renkleri

Kenar çubuğuna bir veya birkaç para birimi tablosu yerleştirme imkanı yakalarsınız.

Eklentiyi İndir

Leartes TRY Exchange Rates Eklentisi

Türkçe hizmet veren bir finans, haber veya kişisel blogunuz için kullanabileceğiniz kullanışlı eklentiler arasında Leartes TRY Exchange Rates kur eklentisi gelmektedir. Birçok özelliği içerisinde barındıran Leartes TRY Exchange Rates eklentisinin gelin diğer özelliklerini sizlere tanıtalım.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası günluk döviz kurlarını gösterir,

12 degişik kurun Türk Lirası karşısındaki değerini yayınlama olanağı,

Tablolar olmadan tamamı CSS ile hazırlanmıştır.

WPML Uyumlu. Türkce ve İngilizce dil dosyaları paket içindedir,

Widget ve Shortcode olarak kullanılabilir,

Visual Composer Entegrasyonu mevcuttur,

Kurlar bir süreliğine lokal olarak bellekte tutulur.

Eklentiyi İndir

Live Exchange Rates Eklentisi

Live Exchange Rates Eklentisi, blogunuza döviz kurlarını içeren bir tablo ekleyecektir. Tabloyu sitenize widget veya kısa kod olarak yerleştirilebilirsiniz.

Eklentiyi İndir

WordPress Döviz Çevirici Eklentileri

Currency Converter Eklentisi

Currency Converter eklentisi para birimleri arasındaki tutarları dönüştürür. Boyut, renk ve düzen olarak dilediğiniz gibi özelleştirilebilirsiniz.

Currency Converter ile;

Hesap makinesi için varsayılan para birimlerini seçebilirsiniz.

200’den fazla para birimi seçimi yapabilirsiniz.

Ekran formatı seçimi, ayarlanabilir genişlik ve başlık renkleri

Hesaplamayı anında yaparsınız. Widget döviz kurlarıyla birlikte önceden yüklendiğinden dolayı çevirme konusunda sıkıntılar yaşamazsınız.

Eklentiyi İndir

LB Company Currency Converter Eklentisi

lb-company-currency-converter-plugin

LB Company tarafından geliştirilen Currency Converter Döviz Kuru Çevirici eklentisi 170’den fazla döviz kurunu içerisinde barındırır. Döviz kurlarını içeren veriler ücretsizdir ve her saat otomatik olarak güncellenir.

Özellikleri

Döviz kurlarını göstermek için birkaç widget imkanı sağlar. Her widget’ı kişiselleştirebilirsiniz.

Veri sağlayıcıyı seçme imkanı yakalarsınız.

Sitenize ek bir yük katmaz. Para birimi oranları arka planda güncellenir ve önbellekte saklanır.

Özel widget’larınızı oluşturmak veya web sitenizin herhangi bir yerinde döviz kurlarını göstermek için kullanışlı API kullanma imkanı sağlar.

Eklentiyi İndir

Currency Converter Calculator Eklentisi

Web siteniz veya blogunuz için basit ama aynı zamanda güçlü bir gerçek zamanlı para birimi dönüştürücü olan Currency Converter Calculator eklentisi, popüler kripto para birimleri dahil olmak üzere 190’dan fazla ülkenin para birimini sizler için çevirmektedir. Döviz kurlarını otomatik olarak güncelleyen eklenti ayrıca çoklu dil desteği de sunmaktadır.

Eklentiyi İndir

NOTLAR

Bu makalemizde sizler için Döviz kuru ve çeviri eklentilerini paylaştık. Hangi eklenti sizin ihtiyacınızı giderecekse o eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklentiler arasında kullanmış olduğunuz şuanki sürümle bağdaşmayan yani uyum sorunu yaşayacak olan eklenti varsa size tavsiyemiz sitenizde o eklentiyi etkinleştirmemeniz

Eklentileri sitenize entegre etmek için WordPress admin paneline giriş yapınız. Sol kısımda yer alan Eklentiler > Yeni Ekle menüsünden yararlanarak eklenti dizin sayfasına gidiniz. Eklenti dizin sayfasında yer alan arama çubuğuna eklentilerin isimlerini yazabilirsiniz.

Diğer bir seçim ise eklentilerin alt bölümlerinde yer alan Eklentiyi İndir sekmesine tıklayın ve eklentileri masa üstüne indirin. Eklentileri etkinleştirmek için admin paneline giriş yapın sol kısımda yer alan Eklentiler > Eklenti Ekle menüsünden yararlanarak eklenti dizin sayfasına gidin. Eklenti Yükle kısmı karşınıza çıkacaktır. Buradan masa üstüne indirmiş olduğunuz eklentileri sitenize yükleyebilirsiniz. Daha fazla bilgi için WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here