WordPress Sosyal Medya Eklentileri

0
35

Günümüzde birçok site etkileşim sağlamak adına sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Buradaki amaç daha fazla kullanıcıya ulaşmak veya ziyaretçilerin paylaşılan içerikleri daha fazla alana taşımalarına fırsat sağlamaktır.

Paylaşmış olduğunuz içerikleri daha fazla alana taşımak ve kitleler ile etkileşim sağlamak adına birçok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler arasında yukarıda da değindiğimiz üzere sosyal medya platformları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Eğer bir WordPress kullanıcısı iseniz, bunu eklentilerle yapabilirsiniz.

Sitenize daha fazla trafik çekmek adına sosyal medya eklentilerinden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz. Aşağıda birden fazla sosyal medya eklentisini ayrıntılarıyla anlatmaya çalıştık. Sizlerde dilediğiniz eklentiyi sitenizde etkinleştirerek daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Eklenti kurulumu hakkında bir bilginiz yoksa WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır?  adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

AddToAny Share Buttons

WordPress kullanıcıları tarafından kullanılan popüler paylaşım eklentilerinden biridir. 500.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Eklenti içerisinde Facebook, Twitter, Pinterest, WhatsApp, LinkedIn, Tumblr, Reddit, WeChat gibi 100’den fazla birbirinden farklı sosyal medya sitesini içerisinde barındırır.

Social Media Share Buttons & Social Sharing Icons

RSS, E-posta, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Instagram, Youtube gibi 200’den fazla sosyal medya sitesini içerisinde barındıran geniş bir platforma sahiptir. Ayrıca istediğiniz özel paylaşım simgelerini yükleme olanağına sahipsiniz.

200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress Social Sharing Plugin – Sassy Social Share

Sassy Social Share, web sitesi kullanıcılarının içeriği Facebook, Twitter, Google, LinkedIn, Whatsapp, Tumblr, Pinterest, Reddit ve 100’den fazla sosyal paylaşım ve yer imi hizmeti üzerinden paylaşmalarına imkan sağlar.

80.000+ etkin kurulum WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Social Media Share Buttons | MashShare

MashShare, profesyonel ve son derece özelleştirilebilir ücretsiz bir sosyal medya eklentisidir. 70.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi – Social Warfare

Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn gibi sosyal medya platformlarını sitenizde paylaşma imkanı sağlar. Paylaşım sitelerinin görünmesini istediğiniz alanları seçebilirsiniz. Örneğin yazı içeriğinin üstünde, altında, yazı içeriğinin hem üstünde hem altında da yer alabilir.

60.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Jetpack Sosyal Medya Desteği

WordPress kurulumundan sonra yüklenmesi gereken ilk eklentiler arasında yer alan JetPack, kullanıcılara sosyal medya desteği de sağlamaktadır. Diğer sosyal paylaşım eklentileri kadar güçlü özellikler sunan JetPack 5+ milyon kullanıcı tarafından tercih edilmiştir.

Elimizden geldiğince sizlerinde yararlanabileceği ücretsiz eklentilere yer vermeye çalışıyoruz. Eğer ücretsiz yani free versiyonlar dediğimiz eklentilerde çok fazla alternatif yoksa, ücretli yani premium eklentilerden de bahsetmeye gayret ediyoruz. Umarım sizlere faydalı olmuşuzdur, bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here