WordPress İçin İnstagram Eklentisi (İnstagram Feed)

0
37

WordPress tabanlı sitenizde İnstagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğraf ve paylaşımları sitenizde sizi takip eden okuyucularınızla paylaşmak istemez misiniz ? Cevabınız evet ise, sizler için hazırladığımız bu makalenin detaylarını aşama aşama birlikte inceleyelim.

Bu makalemizde Instagram Feed’in kurulumu üzerine konuşacağız. Instagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğrafları, sitenizde okuyucularınızla paylaşmak ve buradan da bir etkileşim alanı oluşturmak için kullanacağınız Instagram Feed eklentisi 800.000+ etkin kurulum ile oldukça popüler bir sosyal medya eklentisidir.

Şimdi sizlere Instagram Feed’in genel özelliklerinden bahsedelim.

Instagram Feed’in Özellikleri

>Kurulumu oldukça basittir.

>Birden fazla Instagram hesabı kullanımına izin verir.

>PC / Tablet / Mobil gibi cihazlarda uyum sorunu yaşamadan kullanma rahatlığı

>Genişliği, yüksekliği, fotoğraf sayısını, sütun sayısını, görüntü boyutunu, arka plan rengini, görüntü aralığını ve daha fazlasını özelleştirme imkanı

>‘Daha Fazla Yükle’ düğmesi ile Instagram’da bulunan paylaşımlarınızı daha fazla gösterme olanağına sahip olursunuz.

İnsanların Instagram hesabınızı takip etmesi için Takip Et butonu özelliği mevcuttur.

WordPress Instagram Eklentisi Kurulumu

Eklenti kurulumu için WordPress admin paneline giriş yapınız. Daha sonra sol menüde yer alan Eklentiler >> Yeni Ekle sekmesine tıklayın. Açılan sayfada Eklenti Dizini karşınıza çıkacaktır. Sağ tarafta yer alan arama kutucuğundan Instagram Feed adını aratın. Görseldeki gibi çıkan eklentiyi Hemen Yükle diyerekten etkinleştirme işleminizi yapın. Eklenti yükleme konusunda bir sıkıntı yaşıyorsanız WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır? adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

wordpress-instagram-feed-eklentisi

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra WordPress admin panelinizin sol alt menüsüne baktığınızda Instagram Feed eklentisini göreceksiniz. Sol menüde yer alan Instagram Feed eklentisine tıklayın ve ayarlar sayfasına gidin. Açılan sayfada İnstagram hesabınıza erişmek için Connect an Instagram Account ‘atıklayın.

Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. İnstagram hesabınızı ekle bu eklentiye bağlamanız için sizlerden Instagram bilgileri istenecek. Bu nedenle Authorize sekmesine tıklayın ve açılan sayfada sizden istenen kullanıcı adı ve şifrenizi yazın.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra hesabınız artık tanınmış bir şekilde olacak.

İnstagram eklentisini sitenizde aktif hale getirmek için sayfanın alt tarafında size ait instagram kodunu bir kenara not edin.

Sitenizin herhangi bir yerinde İnstagram Eklentisini aktif edebilmeniz için Özel HTML alanını kullanmanız gerekmektedir. Bunun için admin panelinizin sol menüsünde yer alan Görünüm > Bileşenler yolunu takip ederek sitenizin kenar çubuğuna ekleyebileceğiniz bir Özel HTML Widgeti edinin.

Bileşen ekle kısmına tıklayın ve açılan sayfaya daha önce bir kenara kaydettiğiniz İnstagram kodunu kopyalayın.

İnstagram kodunu kopyaladıktan sonra başlık kısmına bir isim verin ve ardından kaydedip işleminizi bitirin. İnstagram eklentinizi dilediğiniz kısımda aktif edebilirsiniz.

Son söz olarak eklentinin ayarlarından , eklentiyi sitenize uygun bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Anlatacaklarımız bu kadar, bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here