TransferGo Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
51

Ülkemizde son yıllarda uluslararası ödemelerde yaşanan para transferi sıkıntısı , haliyle insanların işlerini aksatmaktadır.

PayPal gibi internet üzerinden çalışan online bir ödeme sisteminin ülkemizde devre dışı kalması işleri iyice durma noktasına getirmiştir. Buna bir çözüm getirmek ve ülkemiz ile diğer ülkeler arasında gelişen para transferlerini tekrar aktif hale getirmek için bir takım girişimler veya uygulamalar ülke pazarına girmiş durumdadır.

Adını son 1 yıldır duyduğumuz ama aslında 2012 yılından bu yana faaliyette olan TransferGo para transfer uygulamasının bu açığı kapatmak üzere ülkemize giriş yaptığını bilmekteyiz. Bu TransferGo ne ola diye merak eden arkadaşlarımız olmuştur. TransferGo hakkında bilinmesi gereken tüm bilinmeyenleri sizlere bu yazımızda elimizden geldiğince aktarmaya çalışacağız.

TransferGo Nedir?

TransferGo, fahiş banka işlem ücretleri ödemeksizin ülkelerindeki ailelerine para göndermek isteyen göçmen işçilere yönelik hizmet veren uluslararası bir para transferi şirketidir. Şirket, 2012’de kurulmuştur ve Litvanya ve Londra, Birleşik Krallık’ta ofisleri bulunmaktadır. Göçmenler, TransferGo’nun yenilikçi sistemini kullanarak dijital hesaptan dijital hesaba iş modelinden faydalanıp yurt dışına para aktarabilir. Bu, fonlar yerel olarak yatırıldığı ve ödendiği için paranın ülkeyi terk etmesinin gerekmediği anlamına gelir.

TransferGo’nun online para gönderme işleminde yarattığı devrim, yurt dışına para göndererek ailelerine yardım etmek isteyen binlerce göçmene yardımcı oldu.

TransferGo Nasıl Kullanılır ?

TransferGo Türkçe olarak destek sunmaktadır. Bu para transfer uygulamasını dilerseniz TransferGo sitesinden dilerseniz de App Store ve Google Play’den indirerek kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sisteme üye olmak ve transfer yapılacak kişi veya ülkeleri sistemde size gösterilen alana, bilgileri tam ve eksiksiz olarak girmektir. Kullanımı oldukça kolay ve basittir.

TransferGo ile para aktarımı için ne kadar para ödeyeceğim?

TransferGo müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere 3 fiyat aralığı sunar . Ödeme ile ilgili tüm karşılıklar tabloda belirtilmiştir.

Tüm ücretler transferi belirlediğinizdeki miktara dahildir. Transfer işleminin masraflarnı karşılamak üzere ek ödeme yapmak için endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca TransferGo ile para birimindeki dalgalanmalar konusunda da endişe etmeyin. Transferin alıcısı tam olarak belirlediğiniz miktarı alacaktır.

 TransferGo ile yurt dışına para aktarmak güvenli midir?

Şirket tarafından bu konuya şöyle bir açıklık getirilmiştir. TransferGo, FCA (Mali Tutum Otoritesi) tarafından denetlenen ve işlemleri HMRC (Birleşik Krallık Gelir ve Gümrük İdaresi) tarafından kontrol edilen lisanslı ve yetkili bir ödeme kuruluşudur (referans no: 600886). Başka bir deyişle herhangi bir ticari bankayla aynı güvenlik standartlarını sunduklarını ifade etmektedirler.

TransferGo ile çevrim içi para aktarımı yapmak ne kadar sürer?

Arzu edilen teslimat süresini ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

Başlıca ülkelere genel teslimat süreleri:

Standart teslimat süresi depozitonuzun alınmasının ardından bir sonraki iş günüdür.

Ucuz teslimat süresi depozitonuz alındıktan sonra maksimum 3 gün sürer.

Aynı zamanda hızlı teslimat seçenekleri de sunulmaktadır. Paranız depozitonun yatırıldığı ülkeye bağlı olarak 30 dakikadan daha kısa bir sürede teslim edilebilir.

ABD, Avustralya, Bulgaristan, Kanada, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Hong Kong, İsrail, Meksika, Afrika gibi ülkelerde hizmetler sınırlandırılmıştır. Bu da teslimat süresinin başlıca ülkelere kıyasla yaklaşık 1 gün daha fazla sürebileceği anlamına gelir.

İşletme olarak para aktarabilir miyim?

Evet! TransferGo ile işletmenizin uluslararası para aktarım maliyetlerini azaltabilirsiniz. Yerel para yatırma / yerel para gönderme sistemini kullanarak tedarikçilerinize hızlı ve düşük maliyetli biçimde ödeme yapabilir ve böylece kendi işinize yeniden yatırmak üzere paradan daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here