İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

0
38

Instagram kullanıcı ismi edinme işleminde instagram’ın insanlar tarafından yoğun şekilde kullanılması sebebi ile önceden bir profil tarafından tercih edilen kullanıcı adlarının alınması güçleşir. Instagram kullanıcı adı oluşturma için seçilen profil adının, önceden, başka bir kullanıcı tarafından alınmış olası halinde tercih edilen kullanıcı adı profile tanımlanmamaktadır.

Bu durumun ortadan kalkması ve dilenen kullanıcı adının seçilebilmesi amacıyla Instagram üzerinden, form doldurma işlemi ile tercih edilen kullanıcı adının tanımlama işlemleri sağlanır. Formla Instagram kullanıcı adı alma, Instagram kullanıcı adı alam için formu doldurma, ticari Instagram kullanıcı adı alım ayrıntıları, kullanıcı adı alma maili hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Formla Instagram Kullanıcı Adı Alma

Formla Instagram profil ismi alma işleminde, başka bir profil tarafından önceden alınmış kullanıcı adlarının yeni kullanıcı profillerine tanımlanabilmesi amacıyla işlemler sağlanır. Form doldurma işlemi ile bireysel Instagram hesaplarına yönelik tanımlanmış olan kullanıcı adlarını tekrar almak mümkün olmamakla birlikte, başka bir profil ile aynı adın alınması işlemi ticari Instagram hesapları için sunulur.

Instagram bireysel olarak açılan Instagram profil sayfaları için form doldurma yöntemi üzerinden aktif olan bir profilin kullanıcı alınmak istendiğinde, ‘’başka bir kullanıcı adı belirleyiniz’’ uyarısını iletir. Aynı durum, ticari hesaplar için söz konusu değildir. Instagram benzer firma adını kullanan iki ticari hesabın olabilmesi ihtimaline bağlı olarak, form ile aynı kullanıcı adının alınması için ticari hesaplara gerekli koşulları sağlar. Instagram kullanıcı adı alma işleminin formla nasıl yapılacağı alt başlık altından öğrenilir.

Instagram Kullanıcı Adı Alma İçin Form Doldurma

Instagram kullanıcı ismi edinme formu doldurmak için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

İnternetten “https://help.instagram.com/contact/1116081” adresine giriş sağlanır.

Açılan sayfada yanlarında işaretleme alanları bulunana iki farklı başlık görüntülenir.

İkinci sırada yer alan başlığın yanında ki daireye tıklanıp, sayfanın altında yer alan “gönder” kutucu işaretlenir.

İşlem ile açılan yeni sayfada “bu kullanıcı adı bir başkası tarafından kullanılıyor’’ başlığını, “ticari marka haklarımın ihlali ile ilgili şikayette bulunma talep ediyorum” başlığı sıralı olarak tıklanarak seçilir.

Sayfada yer alan “ticari marka şikayetine devam’’ başlığı tıklanır.

İşlem ile form doldurma için yeni bir sayfa görüntülenir.

Bu form üzerinde, iletişim, ticari firma, şikayet edilen marka hesabı, bilgileri boşluklara yazılıp, “onay” kutucuğuna tıklanır.

Adımlar ile ticari Instagram profil sayfasına ait daha önce kullanılmış olmasına rağmen yeni bir hesap üzerinde kullanılmak istenen kullanıcı adı için talepte bulunulur.

Ticari Instagram Kullanıcı Adı Alma Ayrıntıları

Ticari Instagram kullanıcı ismi edinme detayı, domain adresi bilgileri üzerinden aktarılır. Form ile daha önceden seçilmiş olan bir ticari kullanıcı hesabına ilişkin profil adının tekrar alınması için talep yapılması halinde, domain adresi talebi yapan kişiye ait olarak görüntüleniyorsa, kullanıcı adının alım işlemi şansı yükselir. Bu duruma bağlı olarak form doldurma sırasında, domain adresinin talebi yapan kişi üzerinden görünmesi ayrıntısına dikkat edilmelidir.

Instagram Kullanıcı Adı Alma Maili

Instagram kullanıcı ismi edinme maili, form doldurma işleminden 2-3 hafta kadar sonra talepte bulunana kişinin mailene gönderilir. Gönderilen Instagram mailine, iletilen kullanıcı adının neden alınmak istendiği ve gerekçelerini ifade eden cevap maili gönderilir. Mailin cevaplanması ardından, Instagram tarafından kullanıcı adı alımının uygun görülmesi halinde, Instagram kullanıcı adı alma işlemi iletilen isim üzerinden sağlanır. Daha önce tercih edilmiş olan bir kullanıcı adının yeni profil üzerinden kullanılması sağlanıp, Instagram kullanıcı adı alma adımları tamamlanır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here