Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

0
46

Instagram kullanıcı adı değişimi telefonlardan ve bilgisayar üzerinden gerçekleştirilir. Istagram hesabı açılışından belirlenen ve profil bilgilerinde görüntülenen kullanıcı adı, açılış işleminin ardından istenilen zamanda değiştirilebilir.

Instagram kullanıcı adı değiştirme nedenleri, Instagran kullanıcı adı değişimine bağlı etkiler, iPhone ve Android ile Instagram kullanıcı adı değiştirme hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nedenleri

Instagram kullanıcı ismi güncelleme sebepleri şu şekilde sıralanırlar:

Kişinin profil bilgilerinde yer alan ismin tercihe bağlı olarak değişiminin talep etmesi,

Bireysel Instagram profilinin firma Instagram profili olarak kullanılması amacıyla isminin değiştirilmek istenmesi,

Kişinin isim ve soy isim yerine her hangi bir takma ad ile profil kullanımı yapmak istemesi, Instagram kullanıcı adı değiştirme sebepleridir.

Genel sebepler arasında yer alan bu ayrıntılara ek olarak Instagram kullanıcı adı değişiklileri sırasında sistem tarafından her hangi bir gerekçe gösterilmesi talep edilmez. Instagram kullanıcı adı değişiklikleri tamamen kişinin tercihlerine ve platform üzerinden gerçekleştirdiği yeni isim tanımlamasına uygun şekilde gerçekleştirilir. Eski kullanıcı adından sıkılan ve güncelleme yapmak isteyenler, kolaylıkla kullanıcı adlarını değiştirirler.

Instagram Kullanıcı Adı Değişimine Bağlı Etkiler

Instagram kullanıcı ismi değişiminden etkileneler hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırılar:

İnstagram kullanıcı adı değişimine bağlı olarak Instagram direct mesaj bölümünde yer alan isim bilgisinde değişim oluşur.

Instagram kullanıcı ismi değişimine bağlı olarak kişinin sosyal medya aramalarında bulunacağı profil isminde değişim sağlanır.

Instagram kullanıcı adı değiştirme ile İnstagram içerisinde olan arkadaşlar ve onların arkadaşları yenilenmiş profil ismi üzerinden kişinin profil bilgilerini görüntülerken, mesaj bölümlerinde güncel kullanıcı adı ile mesaj iletimleri sağlanır. Kişiyi sadece isim ile tanıyan ve sosyal ağda arayanlar, yeni kullanıcı adı bilgisi üzerinden kişiye ulaşabilirler.

IPhone ile Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

IPhone ile Instagram profil adı değişimi sırasında izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

İphone telefon ekranında yer alan “Instagram” başlıklı uygulama imgesine dokunulur.

Açılan sayfada yer alan “Profili düzenle” başlıklı sekmeye dokunulur.

İşlem ile açılan yeni ekranda yer alan “kullanıcı adı” başlığı altında bulunan boşluğa, tercih edilen bir kullanıcı adı yazılır.

İsim yazıldıktan sonra, sağ üst köşede yer alan “bitti” başlıklı kutucuğa dokunulur.

Bu adımların tamamlanması ile Instagram profili üzerinde yer alan kullanıcı adının değişimi sağlanır. Boşluğa girilen yeni isim bilgisi, işlem ardından profil fotoğrafının yer aldığı bölümün üst kısmında açık şekilde görüntülenir.

Android Cihazda Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Android cihazda Instagram profil adı değişimi için izlenen adımlar şu şekilde sıralanırlar:

Android telefon ekranında yer alan “Instagram” uygulama imgesine dokunulur.

İşlem ile açılan profil sayfasında yer alan ‘’ Profili düzenle’’ başlıklı kutucuğa dokunulur.

Yeni ekranda yer alan “kullanıcı adı” bilgisinin altında bulunan alana, tercih edilen yeni kullanıcı ismi yazılır.

Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “OK” başlıklı sekmeye dokunulur.

Bu adımlar ile Instagram profil hesabına ait olan Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi tamamlanır. Artık, mesajlaşma ve profil bölümlerinde yeni belirlenen kullanıcı adı bilgisi görüntülenecektir.

Kullanıcı adının bilgisayar üzerinden değiştirilmesi işlemi ise aynen Android cihazlarda takip edilen işlem adımları ile sağlanır. Insatgram kullanıcı adının güncellenmesi işlemi sırasında her hangi bir gerekçe talebinde bulunulmazken, Instagram sisteminden dakikalar içerisinde Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemleri yapılır. Diğer yandan, kolay ve hızlı şekilde yapılan işlem ile aynı zamanlı güncelleme sunulması, kullanıcılara için sağlanan avantaj niteliğindedir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here