Tema İnceleme : Minima WordPress Blog Teması

0
264

Merhaba Blogsavar.net okuyucuları, bugünkü yazımızda sizlere, WordPress kullanıcılarının yararlanabileceği son derece şık, göz alıcı renkleri ve hızıyla kendine hayran bıraktıran bir temanın özelliklerinden bahsedeceğim.

Web sitem için bir tema arıyorum ama hala istediğim özelliklere sahip bir tema bulamadım, derdine son Blog Kurdu tarafından satışa sunulan son derece kullanışlı ve sorunsuz bir şekilde çalışan Minima Blog Magazin Teması tamda aradığınız özelliklere sahip bir temadır diyebiliriz.

Minima WordPress Blog Temasını varsa özel projeleriniz, dergi, magazin, portal vb. siteleriniz ile kişisel bloglarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi de temanın genel özelliklerinden bahsettiğimiz bölüme geçelim.

Minima WordPress Blog Teması [ Özellikler ]

Yakın Zamanda güncelleme alan tema ( Son Sürüm 4.0.2) 200’den fazla özellik ile kullanıcılara farklı alternatifler sunmaktadır.

20 Farklı Anasayfa Modülü ile Benzersiz Görünün !

11 farklı dinamik modül ile toplamda da 20 farklı anasayfa modülü ile rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Yükle Modülü İle Kazanan Siz Olun !

Web sitenizde gezinen ziyaretçilerinizin başka sayfaya geçmeden aynı sayfada birden fazla içeriklerinizi görmesini sağlayacak ”Daha Fazla Yükle ” modül özelliği ile kazanan siz olun.

Benim herkes tarafından beğenilen yazılarım var. Bu yazıları nasıl ön plana çıkarırım diye düşünme ! Çünkü Minima WordPress Blog Teması size 3 farklı slider özelliği sunarak, bu içeriklerinizi rahatlıkla ön plana çıkarmanızı sağlıyor.

6 Farklı Kategori Gösterimi

Web sitenizde yer alan kategorileri Minima WordPress Blog Teması sayesinde 6 farklı şekilde gösterime sunma imkanı yakalarsınız.

Anasayfa ve Kategorilerde 2 Farklı Header Gösterimi

Şuan kullanmış olduğum temada yer alan üst Header bölümü ilgimi çekmiyor, aksine değiştirmek istiyorum ama temam buna izin vermiyor diyenlerdenseniz, bu haberimiz tam size göre . Minima WordPress Blog Teması anasayfa ve kategorilerde kullanmanız için sizlere 2 farklı header görünümü sağlamaktadır. Görseliyle bunu sizlere anlatmış olalım.

Öne Çıkan Görsel ve Sidebar Konumlarıyla 12 Farklı Kombinasyon

Minima WordPress Blog Teması , yazı ve sayfalarınızda yararlanmanız için 3 farklı öne çıkan görsel konumu ile 4 farklı sidebar alanıyla sizlere geniş bir alanı kullanma imkanı sunmaktadır.

Minima WordPress Blog Temasının en çok beğendiğim özelliklerinden biri web site reklam yerleştirme seçeneklerinin tam bir kullanıcı dostu olması oldu . Özellikle her kategori görünümü için ayrı ayrı reklam alanları,yazılar ve sayfalar için özel reklam alanları ve bunları gizleme seçeneği sunması gerçekten alkışlanacak bir özellik doğrusu. Ziyaretçilerinizi rahatsız etmeden reklamlarınızı dilediğiniz ölçüde yayınlayabileceksiniz.

Çoklu Reklam Gösterimi ve Gizleme Seçeneği

İnfinite Scroll ( Sonsuz Kaydırma ) Özelliği

Aslında yukarıda biraz bu özellikten bahsettim ama burada daha fazlası var. Örneğin bir ziyaretçi A konulu yazınızı Google’da aratarak buldu ve sayfanıza geldi. Aradığı konuyu okuduktan sonra sayfanızı terk etme moduna hazırlanmışken bir de ne görsün, yeni bir yazı daha yüklendi , yani başka bir konuya geçmiş oldu. Dur ya bu yazı ilgimi çekti ve okumaya devam etti derken, bir başka yazı daha… Yani demek istediğimiz Minima WordPress Blog Teması siz kullanıcılara ziyaretçilerinizi sitenizde tutmanız için infinite scroll (sonsuz kaydırma ) özelliğini sunmaktadır.

İnfinite scroll (sonsuz kaydırma ) özelliğinin size sağladığı avantajlar arasında; ziyaretçileriniz sayfanızın alt kısmında yer alan yeni bir konuya geçtiğinde hem yazınızın başlığı hem de linki değişecektir. Bunun da Google Analytics verilerinize sayısal olarak bir katkısı olacaktır. Alın size Google’da yükselmenizi sağlayacak bir özellik daha…

Mega Menü & Sticky Sidebar (Yapışkan) Özelliği

Minima WordPress Blog Teması, son içeriklerinizi otomatik olarak gösterebileceğiniz Mega Menü Özelliği sunmaktadır. Son içeriklerinizden kullanıcılarınızın haberdar olmasını istiyorsanız, Mega Menü özelliği gerçekten kullanışlılık açısından önerebileceğim bir özellik.

Öne Çıkan Görseller Yerine Video, Ses Dosyası ve Efektif Yazılar Gösterme

Bir yazınızda daha çok videolara, ses dosyası veya alıntı yazılara değinmiş ve bu özellikleri ön plana çıkartmak mı istiyorsunuz ? Minima WordPress Blog Teması ile bu mümkün. Video formatındaki yazılara Yotube video kodları, ses formatındaki yazılara ses dosyası, alıntı formatındaki yazılara ise özel metinler ekleyerek öne çıkan görseller yerine ziyaretçilerinize bu özelliklerden herhangi birini gösterebilirsiniz.

Gelişmiş Yorum Sistemiyle Yorumlarınıza Hareket Katın !

Sabit olarak kullanmış olduğunuz gravatarlardan kurtulma zamanı gelmedi mi? Minima WordPress Blog Teması ile yorumlarınıza renk katın. Yorum yapan kullanıcılar için tanımlamış olduğunuz farklı gravatarlar görünsün. Onaylı yazar veya üyeler için tik gibi ifadeler kullanabilirsiniz.

Temanın demosu için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Minima WordPress Blog Teması : DEMO

Blog Kurdu tarafından satışa çıkarılan Minima WordPress Blog Temasını satın almak ve tema hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Minima WordPress Blog Teması

      (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?) Loading…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here