Facebook ve İnstagram saati nasıl düzeltilir?

0
221

Bu yazımızda bugünlerde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan Facebook ve İnstagram sosyal paylaşım ağlarında paylaşılan içeriklerde saatin yanlış gösterilme konusu olacak .

Gerçektende gerek ziyaretçilerimizden gelen bu yönlü sorun bildirim mesajları gerekse bizim bizzat paylaştığımız içerik yayınlama saatlerinin çok geri veya ileri göstermesi ortada bir sorunun olduğunu gösteriyor.

Peki böyle bir tezatlığın olması bize ne gibi dezavantajlar sağlar?

Yeme, içme veya diğer etkinlikler dışında zamanımızın çoğunluğunu sosyal medya sitelerinde geçiririz. Böyle olunca bu sitelerde yaşanan herhangi bir sıkıntı ister istemez bizleri de etkiliyor. Bunun yanında biz site sahipleri içinde önemli bir sorun olarak görülmektedir. Sosyal Medya hesaplarımız da paylaştığımız içeriklerin geriye düşmesi okunma sayımızı düşürebilmektedir.

Peki bunun çözümü nedir? Nasıl bir hamle yaparak buna bir çözüm geliştirebiliriz?

Böyle bir sorunun yaşanması gerek kullanmış olduğunuz telefonlardan kaynaklansın gerekse diğer paylaşım sitelerinden olsun buna bir çözüm bulmak elzemdir.

Facebook veya İnstagram paylaşım sitelerinde paylaşımlarınızın 1 saat geriden gelmesi veya 1 saat ileriden gitmesinin tek sıkıntı merkezinin kullanmış olduğunuz akıllı telefonlardan kaynaklandığını söyleyebiliriz .

Bunun çözümünü yine bu akıllı telefonlardan yararlanarak yapıyoruz.

Bu sorunun çözümü için öncelikle kullanmış olduğunuz telefonların Ayarlar / Tarih -Saat kısmına gidiyorsunuz. Bu kısıma geldiğinizde aşağıdaki ekranda yer alan bölüm gibi bir alan karşınıza çıkacak.

Burada saat diliminizi +03:00 GMT Bağdat olarak seçiyorsunuz. Ekranda Arabistan standart saati yazıyor olması sizi yanıltmasın . Saat dilimi Bağdat’a göre ayarlanmıştır. Daha sonra sosyal paylaşım sitelerine tekrar giriş yaptığınızda bu sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here